اپل قرار است اواخر امسال MacBook Pro جدیدی را منتشر کند و به نظر می رسد گزارش جدید این ادعا را تأیید می کند. انتظار می رود نسل بعدی MacBook Pro در سه ماهه سوم سال جاری به بازار عرضه شود ، احتمالاً زمانی بین سپتامبر و نوامبر. این MacBook Pro با یک نمایشگر Mini-LED همراه خواهد بود ، فناوری جدیدی که به هزاران LED کوچک با نور پس زمینه متکی است و نسبت های کنتراست بالاتر و سیاهی های عمیق تری را ارائه می دهد. مینگ-چی کو ، تحلیلگر TF Securities به طور جداگانه گزارش می دهد که یک MacBook Air با نمایشگر Mini-LED نیز در حال کار است.

یادداشت سرمایه گذار Kuo توسط 9to5Mac قابل دسترسی بود و می گوید MacBook Air با نمایشگر Mini-LED زمانی در اواسط سال 2022 عرضه میشود. این می تواند به این معنی باشد که اپل ممکن است آن را در جریان WWDC 2022 یا حتی در هنگام بهار عرضه کند. به گفته این تحلیلگر ، نسل بعدی MacBook Air با فناوری نمایشگر Mini-LED همراه خواهد بود و ممکن است با اندازه صفحه نمایش 13.3 اینچی ارائه شود. کو پیش از این از راه‌اندازی MacBook ایر برای ۲۰۲۲ اشاره کرده بود ، اما در آن مورد  جزئیاتی ارائه نکرد. همچنین انتظار می رود سال آینده MacBook Air شاهد ادغام طراحی و تراشه M2 اپل باشد.


مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه Power On خود که توسط 9to5Mac قابل دسترسی است گزارش می دهد که پردرآمدترین محدوده MacBook توسط اپل زمانی بین سپتامبر و نوامبر سال جاری راه اندازی می شود. این گزارش می گوید که مدل MacBook Pro با نمایشگر Mini-LED نیز عرضه خواهد شد. این مطابق با آنچه Kuo قبلاً در مورد راه اندازی MacBook Pro در سه ماهه سوم سال جاری گزارش کرده بود. در خبرنامه ، گورمن می گوید ، "این مک بوک های جدید قرار بود زودتر راه اندازی شوند ، اما پیچیدگی‌های مربوط به نمایشگر جدید Mini-LED تولید را متوقف کرده بود."