اندروید 12 شروع به کار برای گوشی های پیکسل کرده است ، گوگل در رویداد راه اندازی Pixel Fall خود در روز سه شنبه اعلام کرد. آخرین نسخه اندروید ابتدا به عنوان پیش نمایش توسعه دهنده در ماه فوریه منتشر شد و در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل در ماه مه توضیح داده شد. گوگل همچنین اوایل ماه جاری کد منبع Android 12 را در اختیار پروژه منبع باز Android (AOSP) قرار داد. اندروید 12 یک زبان طراحی جدید با نام Material You ارائه می دهد که هدف آن افزایش شخصی سازی در دستگاه های Android است. همچنین کنترل های جدید حریم خصوصی وجود دارد که از جمله آنها می توان به کاربران این امکان را داد که مکان تقریبی خود را با برنامه های شخص ثالث به اشتراک بگذارند.

ویژگی های اندروید 12
یکی از بزرگترین تغییراتی که اندروید 12 در گوشی Pixel شما ایجاد می کند ، زبان طراحی Material You است. هدف از این کار افزایش شخصی سازی بر روی دستگاه با اجازه دادن به کاربران برای انتخاب پالت رنگ سفارشی و ویدجت های جدید - بر اساس سلیقه و ترجیحات آنها است. نسخه جدید اندروید همچنین شامل حرکت روان و انیمیشن ها برای ارائه تجربه کاربر جدید است.

اندروید 12 همچنین ادعا می کند که تجربه کلی کاربر را با بهره وری قدرت بهتر بهینه می کند. همچنین شامل بهبودهای اساسی برای کاهش زمان پردازنده مورد نیاز برای خدمات سیستم اصلی تا 22 درصد و کاهش استفاده از هسته های بزرگ توسط سرور سیستم تا 15 درصد است. این به تجربه کاربر سریعتر و پاسخگوتر کمک می کند.

گوگل همچنین لیستی از تغییرات جدید متمرکز بر حریم خصوصی در اندروید 12 را برای کنترل بهتر حریم خصوصی ارائه کرده است. یک داشبورد جدید حریم خصوصی وجود دارد که جزئیات تنظیمات مجوز و اینکه چه برنامه ای به چه داده هایی دسترسی دارد ، وجود دارد. همچنین گزینه ای برای اعطای مجوز مکان تقریبی به جای ارائه جزئیات دقیق موقعیت مکانی به برنامه های شخص ثالث وجود دارد. هنگامی که برنامه های نصب شده به میکروفون یا دوربین داخلی دسترسی پیدا می کنند ، یک نشانگر جدید در گوشه سمت راست بالای صفحه ظاهر می شود. همه اینها شبیه کنترل های حریم خصوصی است که اپل در نسخه های قبلی iOS معرفی کرده بود.

اندروید 12 همچنین ادعا می کند که با کاهش تأخیر در سطح سیستم ، تجربه یادگیری ماشین سریعتر و اعلان های پاسخگو را ارائه می دهد. همچنین از فرمت فایل تصویری AV1 (AVIF) برای بهبود کیفیت تصویر برای اندازه یکسان فایل در مقایسه با فرمت های تصویری قدیمی تر ، از جمله JPEG پشتیبانی می شود. علاوه بر این ، اندروید 12 دارای ویژگی کدگذاری رسانه سازگار برای بهبود کیفیت و فشرده سازی فیلم ها است.

نحوه دریافت به روز رسانی Android 12 در دستگاه های Google Pixel
اندروید 12 در لیست تلفن های گوگل پیکسل قرار می گیرد که شامل Google Pixel 3 ، Pixel 3 XL ، Pixel 3A ، Pixel 3A XL ، Pixel 4 ، Pixel 4 XL ، Pixel 4A ، Pixel 4A 5G و Pixel 5 است. وقتی به روزرسانی به تلفن Pixel واجد شرایط شما رسید ، اعلانی برای بارگیری آن دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید به صورت دستی با مراجعه به System> Advanced> System Update ، بروزرسانی را بررسی کنید.

اندروید 12 علاوه بر گوشی های پیکسل قبلی ، در آینده در اختیار دستگاه های سازندگان از جمله سامسونگ ، OnePlus ، Oppo ، Realme ، Tecno ، Vivo و Xiaomi قرار خواهد گرفت. آخرین نسخه اندروید نیز از پیش نصب شده بر روی گوشی های Pixel 6 و Pixel 6 Pro در دسترس خواهد بود.