شورلت از نسخه برتر ZO6 کوروت موتور وسط جدید خود رونمایی کرده است که یک موتور سفارشی با دور بالا با عملکرد بهبود یافته، یک بسته سبک منحصر به فرد و مجموعه ای از پیشرفت های پویا را به ارمغان می آورد.

اولین ZO6 موتور وسط با موتور 6.2 لیتری V8 مورد استفاده در خودروی استاندارد کنار گذاشته و یک واحد 5.5 لیتری جدید و سفارشی «LT6» را کنار می‌زند که برای اولین بار برای کوروت، دارای دوربین‌های دوگانه بالای سر و یک دوربین تخت است. میل لنگ هواپیما - اما بدون توربوشارژر کار می کند.

هدف شورولت از موتور جدید - که ارتباط نزدیکی با موتور مورد استفاده در مسابقه C8.R این شرکت دارد - این بود که از "قدرت هر V8 تولیدی تنفس طبیعی که تا به حال ساخته شده است" فراتر رود. این موتور 670 اسب بخار و 460 پوند فوت تولید می کند، با میل لنگ صفحه تخت و پیستون های کوتاه آن که از 6500 دور در دقیقه به 8600 دور در دقیقه می رسد، به این معنی که این V8 سریعتر از واحد توربو دوقلو در مک لارن 570S می چرخد.

تفاوت های دیگر در مقایسه با واحد 6.2 لیتری موجود شامل ریخته گری بلوک سیلندر آلومینیومی جدید، منیفولد اگزوز از جنس استنلس استیل چهار به دو به یک، فنرهای سوپاپ دو سیم پیچ و میله های اتصال تیتانیوم فورج شده است.

شورلت هنوز جزئیات عملکرد را ارائه نکرده است، اما ZO6 بدون شک در کوروت استینگری 2.9 ثانیه با سرعت 0-62 مایل در ساعت و حداکثر سرعت 185 مایل در ساعت بهبود خواهد یافت.

ارتقاء موتور به عنوان بخشی از تمرکز ZO6 برای دستیابی به زمان‌های دور سریع انجام می‌شود. واضح است که از طریق یک بسته آیرودینامیک برجسته که شامل گلگیرهای عریض‌تر، دریچه‌های هوای بزرگ‌تر، بال عقب بزرگ‌تر و اسپلیتر جلویی الهام‌گرفته از مسابقه است، از خودروی استاندارد جدا شده است.

شورولت همچنین ترمزها، سیستم تعلیق، چرخ‌ها و لاستیک‌های کوروت را به‌طور چشمگیری ارتقا داده است تا چابکی دینامیکی آن را بهبود بخشد. گفته می‌شود که شاسی آن به قدری سفت است که ZO6 را می‌توان به عنوان یک کانورتیبل سقف سخت و بدون تغییر در سیستم تعلیق ارائه کرد.

با بسته‌ اختیاری فیبر کربن ZO7 و چرخ‌های سبک وزن مشخص شده، ZO6 1561 کیلوگرم وزن دارد - حدود 100 کیلوگرم کمتر از Corvette 3LT استاندارد که اخیراً در آلمان آزمایش شده 

شورولت تایید کرده است که از ابتدای عرضه یک نسخه با فرمان سمت راست ارائه خواهد کرد که راه را برای تنها واردکننده بریتانیایی، ایان آلن موتورز، هموار می کند تا ZO6 را در کنار خودروی استانداردی که اخیرا وارد بریتانیا شده است، عرضه کند.

تولید در بولینگ گرین، کنتاکی، در تابستان 2022 آغاز خواهد شد و جزئیات کامل قیمت در نزدیکی زمان ارائه خواهد شد. انتظار می رود که برتری قابل توجهی نسبت به کوروت استینگری داشته باشد.