رویارویی با وحشت Tzeentch در Total War: Warhammer III یک رویداد بسیار دیدنی خواهد بود، و اکنون نگاهی به بخش عمده‌ای از واحدهای برنامه‌ریزی‌شده برای عجیب‌ترین جناح Chaos بازی استراتژیک انداخته‌ایم. فهرست Tzeentch بر روی شیاطین سنگین است، اما برخلاف پسران قرمز عصبانی که در ارتش Khorne یافت می شوند، سربازان Tzeentch موجودات جادویی هستند و از آن برای خم شدن و پاره کردن واقعیت استفاده می کنند - یا چیزها را به آتش می کشند، هر کدام که ایده بهتری به نظر می رسد. 

یک پست جدید در سایت رسمی Total War فهرست ارتش Tzeentch را تجزیه می‌کند و با لرد افسانه‌ای او Kairos Fateweaver شروع می‌شود. یک موجود پرنده دو سر عظیم، سر راست کایروس آینده را می بیند، در حالی که سمت چپ او همه چیز را در گذشته می بیند. این امر او را در لحظه کنونی با کمی نقطه کور می‌گذارد، اما او آن را با یک مانع جادویی جبران می‌کند - سپری که همه واحدهای Tzeentch دارند.

کایروس می‌تواند «قطعه‌هایی» را از spell lores که به او امکان دسترسی به چندین طلسم از آن لورها را می‌دهد، بگیرد و استفاده کند، و کارکنان فردای او می‌توانند فوراً تمام طلسم‌های خود را تازه کنند. او همچنین از توانایی بدی در Gaze of Fate برخوردار است که به او اجازه می‌دهد تا یک واحد دشمن را در مسیر خود منجمد کند.

باز هم، شیاطین Tzeentch - بر خلاف پسرعموهای Khorne پرستشان - کاملاً در خانه با استفاده از جادو هستند و تمایل دارند یا Lore of Metal یا Lore of Tzeentch را ترجیح دهند، یک مدرسه تهاجمی جدید که شامل بسیاری از طلسم‌ها  مستقیم آسیب است.

روی زمین، صفوف پیاده نظام Tzeetch مملو از وحشت های صورتی و آبی است - هیولاهای بد شکل و بدخلق که تعداد بازوها، چشم ها و تقریباً هر چیز دیگری اشتباه است. وحشت‌های رنگین کمانی نیز وجود دارند که می‌توانند جادو کنند و بر روی دیسک‌های Tzeentch یا ارابه‌های سوزان وارد نبرد شوند.

بازیکنان Tzeentch همچنین می توانند شوالیه های Chaos و Doom Knights را به عنوان ترکیب سواره نظام وارد میدان کنند. شوالیه‌های آشوب تقریباً جنگجویان آشوب هستند که می‌توانند کمی سریع‌تر به مکان‌ها برسند - آنها از تجارت شارژ با ضربه بالا صرف نظر می‌کنند و می‌توانند خود را در غوغا نگه دارند. در همین حال، شوالیه‌های عذاب، غارهای هوایی هستند که بر روی دیسک‌های مرگبار Tzeentch پرواز می‌کنند و قوی‌ترین واحد است

به طور طبیعی، Tzeentch که خدای آشوب است، به تعداد زیادی واحد هیولا نیز دسترسی دارد. اینها شامل یک نسخه ضد بزرگ از Soul Grinder مکانیزه، Flamers of Tzeench، Lords of Change، Chaos Furies، Screamers، و Spawn of Tzeetch است.

نیروهای Tzeentch جادوی ویرانگر، انبوه شاخک ها و دندان ها، و طرح رنگ صورتی و آبی متمایز را با هم ترکیب می کنند و ارتشی را به وجود می آورند که کاملاً شبیه هیچ چیز دیگری نیست که تا به امروز در Total Warhammer دیده ایم. زمانی که تاریخ انتشار Total War: Warhammer III در اوایل سال آینده برسد، هیجان‌زده خواهیم بود که با آنها وارد میدان شویم.