زمان بسیار خوبی برای برخی ترس ها است. و چیزهای کمی ترسناک تر از گم شدن در معبدی متروکه وجود دارد که توسط انواع هیولاها شکار شده است. House of Ashes، جدیدترین مدخل در مجموعه Dark Pictures Anthology، این نوع وحشت را در پیک ارائه می دهد. موجوداتی مانند  اکدی مومیایی شده و دونده را در کنار نسخه زامبی-حشره دوست سابق خود رها می کند. این بازی در مدت زمان کوتاه خود موفق می‌شود مجموعه‌های ترسناک تماشایی را به نمایش بگذارد و برخی از نوشته‌های واقعاً جسورانه را در این فرآیند به کار می‌برد.

 یکی از شخصیت‌های اصلی، اریک کینگ، یک سرهنگ نیروی هوایی با یک برنامه پیشرفته اسکن هوش مصنوعی است که ظاهراً چیزی را کشف کرده است که ممکن است یک انبار تسلیحات شیمیایی در آن نزدیکی باشد. این یک اشاره نه چندان ظریف به اریک پرینس، نیروی دریایی سابق و بنیانگذار بلک واتر ایالات متحده است. مطمئناً، در حین بازی در نقش اریک، با انتخاب اینکه از فسفر سفید به عنوان سلاح استفاده کنم یا نه، مواجه شدم.
این تفسیر حتی پس از فرو ریختن زمین زیر پای کینگ ادامه می‌یابد، و پنج بازیگر اصلی خود را در معبدی باستانی می‌بینند که زمانی نارام سین، خدای اکد را در خود جای داده بود. نه تنها آنها گم شده‌اند و بسیاری از همراهانشان مرده‌اند، بلکه بازماندگان نیز توسط یک هیولای خفاش‌مانند خون‌آشام شکار می‌شوند. اگرچه بازیگران به خوبی مسلح هستند، اسلحه‌ها فقط روی انسان‌های دیگر کار می‌کنند - آنها فقط سرعت خون‌آشام‌ها را کاهش می‌دهند.

در بازی Dark Pictures، بازیکنان کنترل پنج عضو را دارند. در حالت Shared Story، شما میتوانید هر کدام یک مسیر روایی مجزا را بازی کنید. ما انتخاب می‌کنیم که شخصیتی که در آن زمان کنترل می‌کنیم چه می‌گوید و چه می‌کند، و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا زمانی که رویدادهای سریع ظاهر می‌شوند، آنها را زنده نگه داریم. هر پنج شخصیت می توانند بمیرند یا زنده بمانند، و برای زنده نگه داشتن بازیگران، ترکیبی از انتخاب های خوب (و گاهی اوقات خوش شانس) و واکنش های سریع لازم است.

خشمگین است که بخش اعظمی از روایت صرف چهار نفر دیگر از بازیگران می شود که هر کدام رفتار بدی با سلیم دارند. در بسیاری از صحنه‌های سلیم، طرف مقابل با او مانند یک متجاوز و دشمن رفتار می‌کند، حتی پس از اینکه آن مرد جان آنها را نجات می‌دهد یا اطلاعات ارزشمندی به آنها می‌دهد. همه این‌ها حتی زمانی رخ می‌دهند که سلیم MVP داستان است و تعداد زیادی از خون‌آشام‌ها را کشت، در حالی که هدف دلچسب بازگشت به پسرش را دنبال می‌کند. بازی دارای یک پیش‌فرض عالی است.

Little Hope، دومین بازی Dark Pictures Anthology، راه آهنی بود که به مجموعه ای بسیار محدود از پایان ها منتهی می شد. House of Ashes بسیار انعطاف پذیرتر است و سرنوشت های مختلفی را برای شخصیت های شما ارائه می دهد. در Man of Medan، اولین ورودی،  در House of Ashes، Supermassive به پایان‌های شاخه‌دار با سرنوشت‌های رضایت‌بخش مختلف بازمی‌گردد. این کاملاً ایمان من را به فرنچایز بازگردانده است و مشتاقانه منتظر Dark Picture بعدی هستم که به نظر می رسد یک تریلر روانشناختی به سبک Saw باشد.

House of Ashes هیچ جهش بزرگی در گیم پلی یا ساختار انجام نمی دهد، اما از نظر روایت، بی وقفه به سمت حصارها می چرخد. مواقعی وجود دارد که نوشته ها کاملاً مشخص نمی شوند، اما لحظات ناخوشایند به لطف سرعت حرفه ای بازی، به ندرت برای مدت طولانی باقی می مانند. این یک تجربه اجتماعی ترسناک فوق‌العاده است، درست در زمان هالووین، و کافی است که من را به داستان عمیق و اسرار پنهان گلچین تصاویر تاریک بازگرداند.

House of Ashes بر روی پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، رایانه‌های شخصی ویندوز، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس در دسترس است. این بازی با استفاده از کد ارائه‌شده توسط Supermassive Games بر روی رایانه شخصی در حالت Shared Story انجام شد. Vox Media شراکت های وابسته دارد. اینها بر محتوای سرمقاله تأثیر نمی‌گذارند، اگرچه Vox Media ممکن است برای محصولات خریداری شده از طریق پیوندهای وابسته، کمیسیون دریافت کند.