Grendizer توسط استودیوی توسعه فرانسوی Endroad ساخته شده است که از توسعه دهندگان با تجربه سابق در Ubisoft یا Amplitude Studios تشکیل شده است. علاوه بر این، Laurent Cluzel، کارگردان هنری و خلاق مشهور، در تولید بازی کمک خواهد کرد. در کنار Laurent، Philippe “Golgoth71” Dessoly، کهنه‌کار نرم‌افزار Ocean (جایی که در سال 1989 شروع به کار کرد) و هنرمند رسمی Grendizer به مدت پنج سال، نیز برای حمایت از تلاش‌های خلاقانه در سبک هنری بازی وارد صحنه خواهد شد.

این بازی اکشن جدید بر اساس انیمه معروف اقتباس شده از مانگای Go Nagai UFO Robot Grendizer، به گیمرهای نوستالژیک این شانس را می دهد که در نقش Duke Fleet و ربات بزرگش بازی کنند و از ماجراجویی های حماسی لذت ببرند. یک فرصت منحصر به فرد برای شیرجه رفتن در یک جهان نمادین فرهنگ پاپ پر از شجاعت، خیانت، و نبردهای پر شور!

استفان لانگارد، مدیرعامل Microids در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: ما خوشحالیم که در نهایت اولین صفحه‌های نمایشگر Grendizer را به اشتراک می‌گذاریم. “Endroad یک استودیوی بسیار با استعداد است و ما به تخصص آنها برای رونویسی جهان ایجاد شده توسط Go Nagai در یک بازی ویدیویی عالی اطمینان داریم. ما نمی توانیم صبر کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد گیم پلی این عنوان به اشتراک بگذاریم!»

بنیانگذار و کارگردان بازی Endroad، کلمبان سیسرون، اضافه کرد: «ما به شدت روی پروژه Grendizer کار کرده‌ایم، با هدف جلب رضایت طرفداران و تازه واردان که فرصتی برای معرفی با Duke Fleed (Daisuke) پیدا نکردند. Umon در ژاپن) و دوستانش. این جهان بسیار فراوانی است که مستحق بیشترین توجه به جزئیات است. همه ما طرفداران این IP هستیم که با آن بزرگ شدیم و کاملاً وقف بازی‌هایی هستیم که بازیکنان دهه‌ها رویای آن را داشتند. ما بسیار سپاسگزاریم که می‌توانیم روی این IP کار کنیم و تمام تلاش خود را برای ارائه یک تجربه بازی استثنایی انجام خواهیم داد."