اگر یک رشته ثابت در تغییراتی که Football Manager 2022  - در فرمول برنده خود ایجاد می کند وجود داشته باشد، این است که این بازتابی درخشان از نحوه عملکرد فوتبال مدرن است. آمارها، جلسات کارکنان و فرآیندها بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارند، اما برای تمام ساعاتی که می‌توانید در نمودارهای تکانه بازی و منحنی‌های xG قرار دهید، تنها چیزی که مهم است نحوه عملکرد تیم در زمین است. و اگر نتوانید در زمانی که گل خورده اید عکس العمل نشان دهید، اگر نمی توانید شکاف ها را در خط میانی ببینید، یا متوجه نمی شوید که چرا وینگرهای شما دائماً عقب می نشینند، در این صورت مبارزه خواهید کرد، تیم شما به سمت شما خواهد رفت. و در نهایت به دنبال یک باشگاه جدید برای جذب خود خواهید بود.

این بدان معنا نیست که افزودنی‌هایی مانند مرکز داده جدید مورد استقبال قرار نمی‌گیرند، بلکه مکمل یک بازی شبیه‌سازی از قبل قوی و پایه است. این برگه جدید در منوی اصلی تمام نمودارهای پیچیده، داده‌های xG (اهداف مورد انتظار) را جمع‌آوری می‌کند و نقشه‌ها را در یک صفحه با نگاه سریع ارسال می‌کند. گزینه «از تحلیلگر بپرس» نیز در آنجا پنهان است، که احتمالاً قوی‌ترین ابزار این مجموعه است، و مجموعه‌ای از نمودارها را بر اساس کلمات کلیدی که تایپ می‌کنید برمی‌گرداند. می توان با جستجوی «مدافع» و اسکن چند نمودار به اهداف قابل اجرا تبدیل شد.

اما با وجود تمام تجسم‌ها و یادگیری‌های درخشانی که مرکز داده جدید ارائه می‌کند، این هنوز فوتبال است و در برخی مواقع باید با موارد غیرمنتظره سازگار شوید. مثلاً، اگر بازی‌ساز فرهیخته و عمیق شما تصمیم بگیرد که در یک چالش پایانی حرفه‌ای قرار بگیرد و در ده دقیقه اول مسابقه اخراج شود. یک xG خوب و چند نمودار فانتزی به شما کمکی نمی کند.

یکی از بهترین موارد اضافه شده، نقش جدید دفاع میانی گسترده است
در چنین موقعیت هایی است که سریال همچنان به برتری خود ادامه می دهد. پرتاب بطری آب با انزجار به سمت هافبک متخلف - بازیکنی از کلاس ژان میشائل سری واقعاً باید بهتر بداند - در طول صحبت های تیمی نیمه نیمه. مهاجم ستاره خود را برای ایجاد تعادل در خط هافبک بیرون بیاورید، به این امید که - نه، دعا کنید - که یک مهاجم نوک تیزتر و همه کاره تر مانند بابی دکوردوا-رید بتواند به حریفان ضربه بزند. اعصاب خود را در وقت اضافه نگه دارید، به جای پارک کردن اتوبوس، روحیه مثبت و تهاجمی خود را حفظ کنید، زیرا قبلاً دیده بودید که مدافعان تحت فشار بیش از حد در حال فرو ریختن هستند.

خوشبختانه، به لطف اصلاحات اساسی در سیستم پرسینگ، که اکنون شامل ماشه هایی است، کاهش بخشی از این فشار کمی آسان تر است تا بتوانید بازیکنان حریف خاصی را هر زمان که روی توپ هستند، هدف قرار دهید. این یک موهبت الهی برای تنظیمات gegenpress و تاکتیک‌های ضدحمله است که به یک پرس تیمی قوی و خوب در موقعیت‌های خاص متکی است. همچنین به خوبی ادغام شده است، با مدافعان پرسینگ که واکنش معقولی در انتقال نشان می دهند و همچنین پرس خود را با تاکتیک های تیمی مانند هل دادن حریف به سمت جناحین هماهنگ می کنند.

یکی دو تا اشتباه وجود داشته است. می‌توانم به یاد بیاورم که با وحشت تماشا می‌کردم که توسین آدارابیویو معمولاً بی‌معنی است که از نیمه راه کشیده می‌شود، و خلأی را پشت سرش می‌گذارد که به سرعت توسط یک وینگر معکوس حریف پر می‌شود، که یک گل آسان به ثمر می‌رساند. درست است، این وضعیت دقیقاً برای توسین در فصل فعلی قهرمانی فولام رخ داده است، بنابراین قطعاً واقع بینانه است.

این هنوز فوتبال است و در برخی مواقع باید خود را با شرایط غیرمنتظره وفق دهید
پیشرفت‌های انیمیشن در موتور مسابقه بر اساس اصلاحات گرافیکی عظیم سال گذشته ساخته شده‌اند و تفسیر جریان مسابقه و اجراهای فردی را آسان‌تر می‌کنند. این یک تغییر کوچک به نظر می رسد، اما بازیکنان همچنین به طور واقعی تر می چرخند، بنابراین وقتی هدف شما به جلو توپ را دریافت می کند، می توانید ببینید که آنها یک شانه را رها کرده و به فضا می روند، یا به یک مدافع مرکزی برمی گردند و می چرخند. نتیجه یک حرکت یکسان است، اما تشخیص اینکه چه چیزی باعث از دست دادن مالکیت بازیکن می‌شود بسیار آسان‌تر است، زمانی که می‌توانید تشخیص دهید که آیا آنها به خطر تبدیل می‌شوند، خیلی راحت با آنها برخورد می‌کنند یا فقط لمس خود را زیر و رو می‌کنند.

در حالی که تجربه در بازی فوق‌العاده است، وقتی به امور روزمره مانند نقل و انتقالات، تمرینات و تعهدات مطبوعاتی رسیدگی می‌کنید، Football Manager 22 می‌تواند تا حدودی شبیه به یک شلوغی به نظر برسد. این تجربه نسبت به تکرارهای قبلی با ویژگی جدید جلسات کارکنان بهبود یافته است، که به روز رسانی های کلیدی سایر اعضای تیم مدیریت را در یک جلسه کارآمد قرار می دهد و به شما امکان می دهد تصمیمات انبوه بگیرید و در مورد هر موضوعی زیر یک سقف به دنبال ورودی باشید. با این حال، همچنان هر روز با تعداد زیادی به‌روزرسانی کوچک که واقعاً به توجه شما نیاز ندارند، آزار می‌دهید و همچنین می‌توانند در این جلسات قرار بگیرند.

به همین ترتیب رسانه‌ها یک خار دائمی در چشم هستند - نه، این طنز برای من از بین نمی‌رود - صرف نظر از اینکه تیم چقدر خوب کار می‌کند. این برای پیشکسوتان سریال خبری نخواهد بود، اما فقدان انتخاب‌های معنی‌دار همراه با تعداد زیاد فرصت‌های مطبوعاتی باعث می‌شود که این تعامل‌ها به جای فرصتی برای تشویق بازیکنان خود با تمجید یا متقاعد کردن صاحبان باشگاه به اعتبار شما، یک کار طاقت فرسا باشد.

یکی از بهترین موارد اضافه شده، نقش دفاع میانی جدید است. من این را می گویم علیرغم این واقعیت که تلاش های من برای کار با تیم چمپیونشیپ فولام تا حد زیادی شکست خورده است. این یک نقش بسیار سخت است که نه تنها به ویژگی‌های هجومی و دفاعی فوق‌العاده بازیکن نیاز دارد، بلکه به حمایت سایر اعضای تیم، به‌ویژه در پست دفاع کناری، نیاز دارد. تیم‌های ضدحمله سریع با مهاجمان داخلی، شما را از هم خواهند پاشید، اگر چیدمان و پرسنل عالی را نداشته باشید. با این حال، تا زمانی که تیم شما مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد، می‌تواند بال‌ها را با دویدن‌های همپوشانی و زیرپوشش اضافه کند و فضا و زمان را برای قرار دادن سانترهای با کیفیت در جعبه پیدا کند.

یک سیو بعدی با آتالانتا، بازیکن اصلی سری آ، که به پیشگامی تاکتیک زیر نظر گاسپرینی کمک کرد، نشان می دهد که نقش جدید چقدر می تواند موثر باشد. این می تواند منجر به هرج و مرج در انتقال شود، اما زمانی که توپ را در اختیار دارید کاملاً نیروبخش است. در پایان برخی از مسابقات، پالومینو، مدافع میانی سمت چپ، زمان زیادی را صرف ایجاد مثلث های پاس زیبا در میانه زمین با ماله کرده بود که فراموش کرده بودم چه کسی دفاع کناری و چه کسی مدافع میانی است.

این سیستمی است که بازیکنان باسابقه FM در ساخت آن بسیار سرگرم کننده خواهند بود، و من قبلاً ساعت‌ها تلاش کرده‌ام تا بازیکنان احتمالی لیگ پایین‌تر را که می‌توانند به من کمک کنند تا این سبک را به کلبه کریون بیاورم.

تغییرات دیگر، مانند حالت روز مهلت نقل و انتقالات ظریف‌تر و مهم‌تر، و ارائه مقادیر بازیکنان به‌عنوان یک محدوده و نه یک رقم دلخواه، به نظر می‌رسد که بخشی از این سری از زمان شروع آن بوده‌اند. آنها واقعاً آنچه را که Football Manager 2022 در مورد آن است خلاصه می کنند: بازبینی های کوچک و انتخاب شده ای که به تعدادی از شکایات طولانی مدت رسیدگی می کند و برخی از جنبه هایی را که هرگز نمی دانستم می خواهم بهبود می بخشد. این همان بازی عالی مدیریت فوتبال است، اما بهتر است، و سال آینده احتمالاً دوباره همین کار را خواهد کرد. شما معامله را می دانید.