کاربران واتس اپ با استفاده از این ویژگی جدید می توانند در حداکثر چهار دستگاه پیام ارسال و دریافت کنند. واتس‌اپ شروع به ارائه پشتیبانی چند دستگاهی پیش‌بینی‌شده خود برای تعداد زیادی از کاربران در اندروید و iOS کرده است تا به آن‌ها اجازه دهد از حساب خود در دستگاه‌های ثانویه بدون نیاز به اتصال تلفن‌هایشان به اینترنت استفاده کنند. کاربران می توانند از این ویژگی جدید برای اتصال همزمان واتس اپ به چهار دستگاه برای ارسال و دریافت پیام در برنامه حتی زمانی که تلفن هایشان به اینترنت متصل نیست، استفاده کنند. اگر از طریق دسکتاپ یا مک به WhatsApp دسترسی داشته باشید، به روز رسانی مفید است.

پشتیبانی چند دستگاهی در واتس‌اپ که در ماه جولای پس از یک سری آزمایش‌های داخلی معرفی شد، به کاربران اجازه می‌دهد حساب پیام‌رسانی فوری خود را به دستگاه ثانویه متصل کنند - مثلاً رایانه شخصی، لپ‌تاپ یا پورتال فیس‌بوک. به ویژه رمزگذاری انتها به انتها را در چت هایی که با استفاده از دستگاه ثانویه انجام می شود، فعال می کند. این بدان معناست که نه واتس‌اپ و نه شخص ثالث نمی‌توانند پیام‌هایی را که در رایانه شخصی متصل ارسال می‌کنید یا دریافت می‌کنید بخوانند.واتس‌اپ با ارائه پشتیبانی مستقل، کاربران را قادر می‌سازد تا پیام‌هایی را در دستگاه‌های ثانویه خود ارسال و دریافت کنند، حتی اگر در مجاورت تلفن خود نباشند. این ویژگی همچنین به شما کمک می کند در صورت تمام شدن شارژ گوشی شما به واتس اپ متصل بمانید.

چگونه اکانت واتس اپ خود را به دستگاه ثانویه پیوند دهیم
قبل از شروع مراحل زیر، مهم است که توجه داشته باشید که برای دریافت پشتیبانی چند دستگاه و پیوند حساب خود به یک دستگاه ثانویه، باید آخرین نسخه WhatsApp را داشته باشید. این ویژگی همچنین در حال حاضر در "بتا" است و بنابراین ممکن است در حال حاضر منجر به برخی مشکلات پایداری شود. علاوه بر این، محدود به واتساپ وب، دسکتاپ و پورتال است. این بدان معناست که واتس اپ هنوز پشتیبانی از اتصال تلفن اندروید یا آیفون را به عنوان دستگاه ثانویه فعال نکرده است. همچنین در حال حاضر نمی توانید حساب واتس اپ خود را با استفاده از پشتیبانی چند دستگاهی به تبلت یا آی پد اندروید متصل کنید.

با رفتن به WhatsApp و سپس Settings > Linked Devices > Multi-Device Beta به نسخه بتای چند دستگاهی بپیوندید.
     پس از اتمام، به صفحه دستگاه‌های مرتبط بازگردید و سپس روی دکمه پیوند یک دستگاه ضربه بزنید تا یک دستگاه جدید را پیوند دهید.
     اکنون باید یک کد QR موجود در دستگاه ثانویه خود را اسکن کنید تا آن را با حساب WhatsApp خود پیوند دهید.
پس از پیوند، WhatsApp به شما امکان ارسال و دریافت پیام با استفاده از دستگاه ثانویه خود را می دهد. همچنین می‌توانید پیام‌های قبلی خود را از دستگاه ثانویه ببینید، اگرچه پیام‌هایی که از دستگاه اصلی شما حذف می‌شوند در دستگاه ثانویه قابل مشاهده نخواهند بود. پیام هایی که از دستگاه ثانویه خود حذف می کنید نیز در تلفن شما قابل مشاهده نخواهند بود. با این حال، این ویژگی با آیفون کار نمی کند.