مزدا CX-50 جدید را به‌عنوان اولین خودرو از پنج شاسی‌بلند جدید که در سال‌های آینده معرفی می‌شوند، معرفی کرده است و آن را مستقیماً مشتریانی با «روش‌های زندگی فعال و در فضای باز» هدف قرار داده است.
CX-50 که مخصوصاً برای بازار ایالات متحده توسعه یافته است، از ژانویه 2022 در کارخانه مشترک مزدا و تویوتا هانتسویل، آلاباما ساخته خواهد شد. این اولین مدلی است که از پلاک CX-50 استفاده می کند و در خط تولید مزدا بین CX- قرار می گیرد. 30 و CX-5.

CX-50 به عنوان استاندارد دارای چهار چرخ متحرک برای «اطمینان بیشتر در داخل و خارج جاده» است، با عملکرد جدید انتخاب درایو هوشمند مزدا (Mi-Drive) که حالت‌های رانندگی متنوعی را برای مقابله با طیف وسیعی از زمین‌ها و شرایط مختلف ارائه می‌کند. . مزدا ادعا می‌کند که هم در زمین‌های چالش‌برانگیز و هم در حین یدک‌کشی «طبیعی» رانندگی می‌کند.

این خودرو از ابتدای عرضه با گزینه‌ای از دو نسخه توربوشارژ یا تنفس طبیعی موتور بنزینی 2.5 لیتری Skyactiv-G مزدا ارائه می‌شود که هر دو با گیربکس شش سرعته اتوماتیک جفت می‌شوند، در حالی که گزینه‌های برقی - از جمله هیبریدی کامل 

مزدا قبلاً تأیید کرده بود که فناوری هیبریدی پلاگین را با CX-60 و CX-80 در اروپا به خط تولید خود معرفی خواهد کرد، اما هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این مدل فقط در ایالات متحده به عنوان PHEV در دسترس خواهد بود، ارائه نکرده است. CX-50 به زودی با CX-70 و CX-90 بزرگتر ملحق خواهد شد که جزو اولین مدل هایی خواهند بود که از موتورهای بنزینی شش سیلندر جدید این برند ژاپنی استفاده می کنند.
از نظر طراحی، رابطه CX-50 با 3، CX-30 و MX-30 - که هر کدام از کانسپت رادیکال Vision Coupé 2017 الهام گرفته شده اند، واضح است. اخلاق طراحی «Kodo» این برند به چراغ‌های جلوی LED باریک، جلوپنجره کرومی فراگیر گسترده و کاپوت بلند و شیب‌دار گسترش می‌یابد. روکش بدنه متضاد - اشاره ای به آرزوهای خارج از جاده آن - به MX-30 EV پیوند می دهد.

فضای داخلی نیز با مدل 3 آشناست، اگرچه مزدا "جزئیاتی را با الهام از تجهیزات فنی و مدرن در فضای باز" معرفی کرده است تا CX-50 را به عنوان شاسی بلند متمرکزتر در فضای باز در خط تولید خود معرفی کند.