فراری خط تولید Icona خود را با سومین خودرو یعنی Daytona SP3 گسترش داده است. این جدیدترین مدل از این سری است که طرح‌های کلاسیک فراری را برای دوران مدرن تفسیر می‌کند. Daytona که در پیست Mugello در طول فراری Finali Mondiali 2021 عرضه شد، به گذشته می رسد تا تأثیراتی از 330 P3/4، 350 Can-Am، 512 S و دیگر ماشین های مسابقه فراری پیدا کند. این خودرو به Monza SP1 و SP2 در استیبل Icona این شرکت می‌پیوندد.

دیتونا طراحی کاملا منحصر به فردی دارد که کارآمدترین مدل فراری از نظر آیرودینامیکی است که تا کنون ساخته شده است. و این بدون هیچ قطعه آئرو بیت فعال و موتور قدرتمندتر - داغتر - است. آیرودینامیک و خنک کننده اجزای حیاتی طراحی خودرو بودند که منجر به دهانه ها و ورودی های بزرگ می شد. حتی درب پروانه ای ضخیم دارای یک جعبه هوای بزرگ است که هوا را به رادیاتورهای جانبی هدایت می کند.

چشمگیرترین جنبه طراحی، قسمت عقب است، جایی که فراری مجموعه ای از میله های عمودی دارد که در سراسر آن قرار دارند. چراغ‌های عقب از میله‌های افقی درست در زیر اسپویلر ساخته شده‌اند، اگرچه به خوبی با بقیه تیغه‌ها ادغام می‌شوند. نوک اگزوز دوگانه که در مرکز نصب شده اند روی دیفیوزر تهاجمی عقب بیرون می آیند.
طراحی بیرونی تا حد زیادی بر چیدمان داخلی تأثیر گذاشت، با شیشه جلویی که کابین را محصور کرده بود. صندلی ها با یک جعبه پدال قابل تنظیم در شاسی ادغام می شوند، در حالی که رابط انسان و ماشین فراری به رانندگان اجازه می دهد تا دست خود را روی فرمان نگه دارند تا 80 درصد از عملکردهای خودرو را کنترل کنند.

نیرو بخشیدن به Daytona - و نیاز به تمام آن مدیریت حرارتی - یک موتور V12 6.5 لیتری اصلاح شده است که از 812 Competizione قرض گرفته شده است. فراری برای کاهش وزن و اینرسی موتور کار کرد و از میله های اتصال تیتانیومی، پین های پیستون جدید با رنگ الماس مانند کربن و یک میل لنگ متعادل شده که سه درصد سبک تر است، کار کرد.
این موتور، F140HC، اکنون 828 اسب بخار (617 کیلووات) و 514 پوند فوت (697 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند که آن را به قوی ترین موتور فراری تبدیل می کند. موتور تا خط قرمز 9500 دور در دقیقه فریاد می زند و با گیربکس هفت سرعته جفت می شود. دیتونا می تواند در 2.86 ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) برسد. برای رسیدن به سرعت 124 مایل در ساعت (200 کیلومتر در ساعت) تنها به 7.4 ثانیه زمان نیاز دارد.

فراری می‌گوید که ورودی موتور را به‌طور اساسی بازطراحی کرده است، حالا با منیفولد و پلنوم فشرده‌تر. قدرت خوب است، اگرچه موتور 30 درصد کمتر از 812 کامپ آلایندگی و تشکیل ذرات تولید می کند. مرتب
فراری از مواد کامپوزیتی برای شاسی و بدنه از جمله فیبر کربن و کولار استفاده کرده است. فراری همچنین پیرلی را موظف کرد تا یک لاستیک خاص برای SP3 ایجاد کند و تایر را برای عملکرد مرطوب و خشک بهینه کند. دیتونا همچنین اولین فراری V12 است که تقویت کننده دینامیک این شرکت را دریافت می کند، که باعث می شود رانندگی در حد مجاز قابل کنترل تر و قابل کنترل تر باشد.

فراری جزئیاتی از قیمت یا محدود بودن دوره تولید نمی‌دهد، اگرچه ما انتظار داریم که اکثر، اگر نه همه، از قبل مالک داشته باشند. فراری نگفت که تحویل چه زمانی آغاز خواهد شد.