بازیگران: Alicia Vikander، Anais Rizzo، Atheena Frizzell، Barry Keoghan، Dev Patel، Erin Kellyman، Helena Browne، Jo Anderson، Joel Edgerton، Kate Dickie، Nita Mishra، Noelle Brown، Ralph Ineson، Sarita Choudhury، Sean Harris، Tara McDonagh

کارگردان: David Lowy 

ژانر: ماجراجویی ، درام ، فانتزی ، ترسناک ، عاشقانه 

رتبه بندی: R

زمان اجرا: 125 دقیقه

خلاصه داستان :  یک ماجراجویی فانتزی حماسی مبتنی بر افسانه بی انتهای آرتور ، شوالیه سبز داستان سر گاوین (Dev Patel) ، برادرزاده بی پروا و سرسخت پادشاه آرتور را روایت می کند ، که تلاش جسورانه ای برای مقابله با شوالیه سبز ، یک زمرد غول آسا آغاز می کند -  گاوین با ارواح ، غول ها ، سارقان و برنامه ریزان در یک سفر عمیق تر می شود تا شخصیت خود را تعریف کند و با مواجهه با آخرین چالش ، ارزش خود را در نزد خانواده و پادشاهی خود ثابت کند.

نقد فیلم  : The Green Knight

سر گاوین یکی از اعضای میز گرد است ، اما وقتی شوالیه سبز شروع به کار می کند ، او  که تمایلی به انجام کاری بیش از دلخوری ندارد. او وقتی از او سوال می شود که آیا توانسته است شوالیه شود میگوید "من هنوز آماده نیستم." نقش گاوین را Dev Patel بازی می کند ، و اولین باری که دوربین از پنجره خانه ای که به نظر می رسد خانه ای با شهرت بد است دور میشود ، او را در خواب  در تختخواب متعلق به همراه مورد علاقه اش ، Essel (آلیشیا ویکاندر) پیدا می کند. ) ، بیشتر شبیه یک وارث حمل و نقل در تعطیلات همیشگی است تا یک نماد جوانمردی قرون وسطایی. خوب است که گاوین ، زیبا و بی دغدغه و برادرزاده پادشاه (شان هریس) باشد و از او دعوت شود تا در جشن Yuletide کنار یک مرد بزرگ بنشیند. ترس از اینکه او به دلیل توانایی در دستیابی به آن ، عظمت را به عقب نمی اندازد. از گاوین خواسته شد که داستانی در مورد خودش تعریف کند ، اعتراف می کند که حرفی برای گفتن ندارد. "با این وجود ، ملکه (کیت Dickie). مثل این که به نشانه خداحافظی، سوار imposing (رالف Ineson)با صدایی بلند و چهره‌ای که از چوب تراشیده شده‌باشد در ورودی سالن ظاهر می شود و می خواهد یک بازی خونین با ابداع خودش انجام دهد.


آرتور شمشیر را از سنگ بیرون کشید و بر کاملوت حکومت کرد ، مرلین مشاور جادویی او بود و گینه ور ازدواج کرد و شاید او  با لانچلوت ، بزرگترین شوالیه خود خیانت کرد. این شخصیت ها همه به قدری مشهور هستند که در شوالیه سبز نامی از آنها باقی نمی ماند ، خیالی عجیب و ناراحت کننده از نویسنده ، کارگردان دیوید لووری. بنابراین ، مادر گاوین (ساریتا چودوری) ، که در این برداشت از افسانه مورگان "فی البداهه است  ، که این کار را با قبول چالش ارائه شده توسط شخصیت عنوان انجام می دهد و او را به یک تمثیل عجیب و غیرقابل‌نفوذ برای یک جستجو ارسال می‌کند. داستانهای سرراست  وجود دارد ، اما ابهام این داستان  به وضوح جلب توجه می کند ، از نسخه ای که توسط یک شاعر قرن 14 گفته شده است که تاریخ نیز بی نام مانده است. کار فریبنده به جای تحریک یک خواندن خاص از سفر گاوین ، به عنوان مراقبه ای در جستجوی معنی و جهت خود عمل می کند. مطابق مقررات مربوط به قوانین سبز، Gawain اجازه می‌دهد که یک ضربه با شمشیر بزند که شوالیه در یک سال ، آن را به صورت غیر طبیعی برگرداند. گاوین شکل وهم آور را از بدن خود جدا می کند ، ظاهراً بازی را تمام می کند - فقط برای اینکه شوالیه سر خود را بلند کرده و با خنده خارج شود ، و گاوین را مجبور می کند به دنبال او بگردد تا بتواند ضربه مهلک را وارد کند.قبل از این که همه‌گیر شدن جهانی رخ دهد، شوالیه سبز قرار بود یکی از دو قطعه باشد که  با بازی پاتل در سال 2020 اکران می کند.  اثر شخصی دیوید کاپرفیلد است، و در حالی که شوالیه سبز غنی‌تر و چالش برانگیزتر است ، می توانست از مجاورت بهره مند شود - یک ویژگی دوگانه تصادفی که در آن پاتل شخصیت های اصلی را از کانون بازی می کند ، این واضح است و نیازی به توضیح بیشتر ندارد ، باعث می شود که این فیلم ها هنگام تماشای همزمان ، بسیار طنین انداز شوند - بلکه این مهارتی است که پاتل با آن می تواند محور را از حالت آرام به سمت تجربه  سوق دهد نمایش های صحنه و لباس در سن 31 سالگی ، بازیگر بریتانیایی هنگام انتخاب هنوز می تواند پسرانه باشد و در هر دو فیلم ، او به طرز حیرت انگیزی در شخصیت پردازی سالها و پیچ و تاب های سرنوشت مهارت دارد. نقطه اوج نفس گیر شوالیه سبز ، مونتاژی است که طی آن دهه ها می گذرد و گاوین پیر به یک رهبر سختگیر و سخاوتمندانه از مردان و یک انسان بی تفاوت نسبت به زنان تبدیل می شود. پاتل در طول شلوغی صحنه‌ها به شدت محتمل است و به تدریج تبدیل به فردی می‌شود که ممکن است سخت باشد .


این یکی از معدود مواردی در فیلم است که زمان در آن می لغزد ، هرچند زمان بندی از لحظه ای که گاواین می رود تا از سرنوشت فرار کند  ، گویی جهان خارج از دیوارها با وحشیگری بت پرستی کار می کند که نمی توان با خطی آن را مهار کرد. منطق. این جهان با تصاویری تکان دهنده و جذاب - چهارراهی که با بقایای اسکلت محکومین مشخص شده است ، جنگل های مه آلود پر از راهزنها ، و میدان های نبرد پر از اجساد  با بازی بری کیوغان. تا زمانی که گائوین گرسنگی می کشد و قارچ های توهم زا  ، او قبلاً با یک روح (ارین کلیمن) روبرو شده است که از او خدمات و رفتار مودبانه می خواهد. به نظر می رسد روباهی که شروع به معاشرت با او می کند واقعی است (و احتمالاً نمادی از مادر جادوگرش ، که ممکن است به طرز جادویی این تلاش را برای ساختن مردی از پسر بی چاره اش انجام داده باشد ، اما همچنین احساس می کند که باید از او محافظت کند). اما غولهایی که گاواین هنگام عبور از دره با آنها روبرو می شود چطور؟ و در مورد ارباب شاد (جوئل ادگرتون) که از شوالیه بودن در خانه راضی است و همسرش  هم با Vikander بازی می‌کند؟


در شعر ، میزبانان غیرقابل توصیف هستند مجموعه ای از وسوسه ها را ارائه می دهند که یک آزمایش بزرگ برای گاوین است  اما در فیلم ، توانایی مرد جوان در گذراندن این ارزیابی از شخصیت ، اتفاقی است. Gawain به خاطر بدنامی آرزو دارد، هنگامی که با قدم زدن و سر بریدن شوالیه سبز، آن را از پا در می آورد، ناراضی و وحشت زده می‌شود . شوالیه سبز در مورد کسی است که منتظر نیروهای خارجی می‌ماند تا او را تبدیل به یک شخصیت شجاع و قهرمانانه کند، او معتقد است که باید این کار را انجام دهد. اما در قلب فیلم، درسی است که به اندازه هر افسانه مربوط به افسانه نیست - تا جایی که دوست دارید به آن سفر کنید، اما هرگز نمی‌توانید خودتان را پشت سر بگذارید.