Digital Extremes فاش کرده است که الحاقیه Warframe's The New War در 15 دسامبر 2021 منتشر می شود. تاریخ انتشار در جریان آخرین توسعه دهنده سال Warframe اعلام شد که همچنین یک تریلر داستانی CG و جزئیات مربوط به هدایای میزبانی و دراپ های Twitch را به نمایش گذاشت.

 The New War آخرین جستجوی رایگان سینمایی Warframe است. شما کنترل یک شخصیت قابل بازی جدید را به دست می گیرید که اولین بازی علمی تخیلی است. داستان در سه عمل باز می شود و دارای ماموریت های مختلفی است که در محیط های جدید از جمله جهان های باز محاصره شده توسط Senents. چیزهای زیادی نیز وجود دارد که برای شما آشنا خواهد بود. Digital Extremes در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح می دهد که شما کنترل دشمنانی مانند Kahl-175 the Grineer، Veso the Corpus Tech و Dax: Teshin را به دست خواهید گرفت، زیرا آنها برای عقب راندن نیروی مستعد مهاجم مبارزه می کنند. جزئیات داستان در حال حاضر به دلایل اسپویلر ضعیف هستند، اما توسعه‌دهنده می‌گوید که «در حالی که جنگ ادامه دارد، مبارزه برای حقیقت پشت درگیری - درک گذشته لوتوس برای باز کردن آینده‌ای جدید، ادامه خواهد داشت».

در کنار یک داستان جدید برای پیشرفت، شما همچنین سفارشی‌سازی‌ها، سلاح‌ها و لوازم جانبی بیشتری دریافت می‌کنید. همچنین Caliban وجود دارد که چهل و هشتمین وارفریم منحصر به فرد، اوه، Warframe است. آن را به عنوان یک ترکیبی Sentient-Warframe در نظر بگیرید، که باعث می‌شود آن را به‌خوبی در موضوع توسعه قرار دهید.

صرف نظر از اینکه بازیکن جدیدی هستید یا در حال بازگشت هستید، Digital Extremes توضیح می‌دهد که اکنون باید با Tenno Guide، که یک بهبود رابط کاربری است که به تازگی برای راهنمایی بازیکنان جدید در مراحل بعدی آن‌ها ارائه شده است، راحت‌تر پیمایش کنید. 

هر هفته، بازیکنان می‌توانند دو Prime Warframe را به همراه سلاح‌ها و لوازم جانبی خود از یک فروشگاه رویداد جدید در Maroo’s Bazaar باز کنند یا کسب کنند. Shopkeep Varzia این نقشه‌های قدرتمند را با بازیکنانی که منبع جدیدی را به ارمغان می‌آورند مبادله می‌کند: Aya، که در ماموریت‌های Void Relic یافت می‌شود، و Regal Aya، یک ارز با پول واقعی. 

در 30 نوامبر، با تریلر جدید، اطلاعات بیشتری درباره The New War دریافت خواهیم کرد. Digital Extremes همچنین قصد دارد تا در سال 2022، cross-save و cross-play را به بازی بیاورد.