شیائومی احتمالا در مراسمی به تاریخ (16 دسامبر)  ۲۱ یا ۲۵ آذر از MIUI 13 رونمایی می‌کند. وب‌سایت MyDrivers در گزارشی توانسته بخشی از ویژگی‌های این رابط کاربری را فاش کند. برخی بهینه‌سازی‌ها در بخش گیمینگ و ثبت یادداشت‌ها اعمال می‌شوند. اپلیکیشن دوربین هم تغییراتی خواهد داشت؛ مثلا زمانی که این برنامه را باز می‌کنید، همان لنزی که آخرین بار استفاده کرده بودید، در دسترس‌تان قرار می‌گیرد.
🔹شیائومی احتمالا در MIUI 13 به کاربر اجازه می‌دهد به‌صورت خودکار از اطلاعاتش بکاپ بگیرد تا با خیال راحت‌تر بتواند بین نسخه‌های بتا و پایدار جابه‌جا شود. در بخش گالری هم تایم‌لاین تازه‌ای برای نوار اسکرول طراحی شده است.

انتظار می رود که پوسته سفارشی اندروید آینده نسبت به MIUI 12.5 سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد. عرضه به‌روزرسانی MIUI 13 احتمالاً در اوایل ماه آینده اتفاق می‌افتد و مانند هر نسخه در چند سال گذشته، انتظار می‌رود که از سال 2019 یا جدیدتر روی گوشی‌های شیائومی از جمله Redmi و POCO عرضه شود. در مورد ویژگی‌های MIUI 13، قرار است انیمیشن‌های بهینه‌سازی شده، تم‌های جدید، تصاویر پس‌زمینه و بسیاری از پیشرفت‌های امنیتی را به همراه داشته باشد. در اینجا نگاهی گذرا به به‌روزرسانی MIUI 13، ویژگی‌ها، فهرست دستگاه‌ها و هر چیزی که تا کنون می‌دانیم است!

ویژگی های MIUI 13
گفته می شود MIUI 13 دارای چندین ویژگی جدید است. ظاهراً با یک پنجره شناور برای بازی ها عرضه می شود، که در هر پوسته سفارشی کاملاً جدید است زیرا ما تاکنون فقط پنجره های شناور برای برنامه ها را دیده ایم. MIUI 13 همچنین می تواند فناوری ترکیب حافظه و سیستم رندر لایه ای را به ارمغان بیاورد. گفته می شود که مورد اول مشابه ویژگی رم مجازی است که در گوشی های هوشمند OPPO و Vivo مشاهده می شود. این ویژگی به تلفن‌های دارای رم محدود اجازه می‌دهد تا از بخشی از فضای ذخیره‌سازی به‌عنوان رم برای عملکرد بهتر و چندوظیفگی استفاده کنند. انتظار می رود MIUI 13 3 گیگابایت رم اضافی را به گوشی های شیائومی بیاورد.
علاوه بر این، ظاهر پوست شیائومی نسبت به MIUI 12 از نظر طراحی و ظاهر تغییر قابل توجهی خواهد داشت. همچنین گفته می‌شود که این به‌روزرسانی انیمیشن‌ها و فونت‌های جدید، آیکون‌های برنامه‌های بازطراحی‌شده، گزینه‌های پیشرفته حریم خصوصی، پشتیبانی از ضبط صفحه‌نمایش بومی، بهبود عملکرد باتری، ژست‌های حرکتی جدید، و پانل اعلان‌های پیشرفته و موارد دیگر را به همراه خواهد داشت.

ویژگی های MIUI 13 (شایعه شده)     

     رابط کاربری بهبود یافته

         انیمیشن های بهینه شده   

      حساسیت لمسی پیشرفته      

   اسکرین شات پیمایش بهبود یافته 

        پشتیبانی از ضبط صفحه بومی    

     طرح های تم جدید و ژست های بهبود یافته    

     بهبود یافته همیشه در صفحه نمایش   

      گزینه زمان بندی برای حالت هواپیما     

    پانل اعلان بهبودیافته برای برنامه های رسانه های اجتماعی برای پاسخ سریعتر و تجربه بهتر   

      تجربه ذخیره سازی انعطاف پذیرتر       

  بهبود شارژ سریع    

     حالت جدید صرفه جویی در مصرف انرژی برای بهبود عملکرد باتری     

    سیستم اطلاع رسانی پیشرفته برای مدیریت اعلان های قدیمی و جدید

تصویر زمینه MIUI 13
انتظار داشته باشید که شیائومی تعدادی Super Wallpaper جدید (نسخه والپیپرهای زنده خود) را در MIUI 13 آینده وارد کند. علاوه بر این، ممکن است تعدادی «پس‌زمینه و تم‌های زنده» جدید با الهام از MIUI 12 سال گذشته که تم Mars با تصاویر متحرک از آن الهام گرفته شده است، وجود داشته باشد. Red planet با استقبال خوبی در بین کاربران مواجه شد.