Matrix 4 تنها چند ماه با انتشار آن فاصله دارد و ما در نهایت به اولین تریلر عالی نگاه کردیم. در CinemaCon در آگوست 2021 تایید شد که چهارمین فیلم رسما The Matrix Resurrections نام دارد (همانطور که درز قبلی ادعا کرده بود). باید منتظر می ماندیم تا تریلری که در آن رویداد نمایش داده شد برسد، اما در نهایت در 9 سپتامبر منتشر شد. انتظار نداشتیم تا سال 2022 به ماتریکس بازگردیم، اما برادران وارنر به‌طور شگفت‌انگیزی فیلم را به 22 دسامبر 2021 منتقل کردند. این تاریخی است که با وجود تأخیر سایر فیلم‌ها در نتیجه وضعیت جهانی جهانی، همچنان باقی مانده است. Matrix 4 به طور رسمی در آگوست 2019 با نویسندگی و کارگردانی فیلم جدید لانا واچوفسکی معرفی شد. لیلی واچوفسکی برنگشت چون احساس می‌کرد نیاز به استراحت دارد و فکر می‌کرد که ایده بازگشت به این فرنچایز "صراحتاً ناخوشایند" است. کیانو ریوز و کری آن ماس بازگشته اند، اما لارنس فیشبرن و هوگو ویوینگ احتمالاً به دلایلی که در آینده به آن خواهیم پرداخت نخواهند بود.

بازیگران Matrix 4: چه کسی در Matrix Resurrections حضور دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، کیانو ریوز و کری آن ماس در نقش نئو و ترینیتی بازگشته اند، با وجود اینکه هر دو شخصیت در پایان انقلاب های ماتریکس مرده بودند.
ریوز تصمیم خود را برای بازگشت توضیح داد و گفت: "لانا واچوفسکی فیلمنامه ای زیبا و داستانی فوق العاده نوشت که با من طنین انداز شد. این تنها دلیل انجام آن است."

ما قبلاً اولین نگاه‌های اجمالی خود را از نئو و ترینیتی در حین فیلم‌برداری داشته‌ایم و در حالی که آنها تریلر را به یاد نمی‌آورند، به نظر می‌رسد که دوباره وارد اکشن شده‌اند.
دانیل برنهارت که در نقش مامور جانسون دوباره ایفای نقش می کند به آنها ملحق می شود و جادا پینکت اسمیت در نقش نیوبی که در فیلم های The Matrix Reloaded و Matrix Revolutions بازی کرده بود، بازگشته است.

لامبرت ویلسون نیز ظاهراً تا زمانی که برنامه‌اش اجازه می‌دهد به عنوان مرووینگ باز می‌گردد. اگر او بازگردد، این شانس را افزایش می دهد که مونیکا بلوچی نیز به عنوان پرسفون، همسر مرووینگیان بازگردد.

شایعات تایید نشده ای وجود داشت مبنی بر اینکه او نقش یک نسخه جوان تر از Morpheus را بازی می کند، اما او هیچ رازی را افشا نمی کند، حتی اگر "دوست دارد در مورد ماتریکس صحبت کند".
در تریلر، او شباهت زیادی به مورفئوس دارد و حتی به نئو قرص قرمز را پیشنهاد می کند، اگرچه هنوز هیچ تایید رسمی وجود ندارد که او واقعاً مورفیوس است.

اما مورفئوس اصلی، لارنس فیشبرن چه می شود؟ او در آگوست 2020 تایید کرد که برای بازی در فیلم چهارم "دعوت نشده است". کاملاً مشخص نیست که چرا یا آیا این امر مانع از ظاهر شدن کامل مورفیوس می شود.
در ژوئن 2021، حتی فیشبرن اعتراف کرد که نمی‌دانست چرا برنگشته است: "باید از لانا واچوفسکی بپرسید چرا، زیرا من پاسخی برای آن ندارم."
نیل پاتریک هریس از شهرت How I Met Your Mother برای یک نقش مهم با بازیگران قرارداد امضا کرده است و قبلاً از فضای صمیمی فیلمبرداری تمجید کرده است، در حالی که جسیکا هنویک، ستاره مارول و بازی تاج و تخت قرار است نقش اصلی را بازی کند.
هنویک در مورد نقش خود کنایه زد: "وقتی امضا کردم، گفتم سه چیزی که می‌خواهم یک ژاکت چرمی، عینک آفتابی و چند کار سیمی است. من از این سه چیز دو تا گرفتم .

جاناتان گروف، ستاره Mindhunter و Frozen، در کنار پریانکا چوپرا جوناس، ستاره اسپارتاکوس، الن هالمن و بازیگر iZombie، اندرو کالدول، به بازیگران پیوسته است.
ما هیچ چیز در مورد اینکه آنها نقش چه کسی را بازی می کنند نمی دانیم، اما چوپرا جوناس طعنه زده است که شخصیت او "چیزی است که شما انتظارش را ندارید". این تریلر نکاتی را در مورد نحوه تقابل آنها با نئو و همکاران 

ارائه می دهد، اما جزئیات مشخصی در مورد اینکه واقعاً چه کسی هستند وجود ندارد.
همچنین چند چهره آشنا برای طرفداران Sense8 وجود خواهد داشت زیرا برایان جی اسمیت، توبی اونوومر و ارندیرا ایبارا همگی به بازیگران پیوسته اند. مانند سایر بازیگران جدید، نقش آنها کاملاً مخفی است.
ما حتی با یک شگفتی دیرهنگام به بازیگران اضافه شدیم زیرا در ژوئن 2021 (مدت ها پس از پایان فیلمبرداری) اعلام شد که کریستینا ریچی نیز در این فیلم بازی خواهد کرد. با این حال، ما نمی دانیم که او چه کسی را بازی می کند.
یکی از ستاره‌هایی که از سه گانه اصلی بازنخواهد گشت، هوگو ویوینگ در نقش مامور اسمیت است، با این بازیگر در ژانویه 2020 تأیید کرد که "آنها بدون من به جلو می روند".

با این حال، ویوینگ بعداً خاطرنشان کرد که برنامه اولیه برای فیلم چهارم واقعاً مأمور اسمیت بود: "یک مطالعه با کیانو، کری و من و چند نفر دیگر از خانواده قدیمی انجام شد. من خیلی از آن را دوست داشتم و مطمئن نبودم. بیت های دیگر."
هر چند یک تعهد قبلی به این معنی بود که او نمی‌توانست درگیر فیلم‌برداری فیلم باشد، زیرا "لانا تصمیم گرفت فکر نمی‌کرد که کارساز باشد" در فیلمبرداری فیلم.
یکی دیگر از بازیگرانی که برنمی‌گردد، جینا تورس است، که گفت از حضور نداشتن در نقش کاس در فیلم چهارم «تلخ» نیست، اگرچه به این نکته اشاره کرد که افرادی هستند که در این سه‌گانه «مردند».
او ادامه داد: "و افرادی که نیستند [نمردند]." "بنابراین این تمام چیزی است که باید در مورد آن بگویم. من خیلی کنجکاو هستم که آنها با این موضوع به کجا می‌روند. و نقطه پرش آنها چیست و چه داستانی را می‌خواهند، زیرا احساس می‌کردند که آنها آن را گفته‌اند."

تاریخ انتشار Matrix 4: Matrix Resurrections چه زمانی منتشر می شود؟

Matrix 4 اولین بار برای اکران در 21 می 2021 در بریتانیا و ایالات متحده برنامه ریزی شده بود، قبل از اینکه در نتیجه تاخیر فیلمبرداری تا 1 آوریل 2022 به تعویق افتاد.
با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، برادران وارنر در یک تحول دلپذیر، اکنون اکران فیلم را به 22 دسامبر 2021 موکول کرده و آن را در رقابت با The King's Man قرار داده است.
برادران وارنر در اقدامی بی‌سابقه، تمام فیلم‌های سال ۲۰۲۱ خود را در HBO Max و در سینماهای ایالات متحده به طور همزمان منتشر می‌کند، به این معنی که مشترکین سرویس پخش در ایالات متحده می‌توانند بازگشت Neo را در ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ تماشا کنند. همچنین.این بازی به مدت یک ماه از تاریخ اکران در سینما در HBO Max در دسترس خواهد بود. اکران بین المللی فیلم تحت تأثیر قرار نگرفته است زیرا در حال حاضر HBO Max فقط در ایالات متحده در دسترس است.
فیلمبرداری این فیلم در نوامبر 2020 پس از مدتی تأخیر به دلیل وضعیت جهانی در حال انجام به پایان رسید.
در ابتدا، فیلم قرار بود در همان تاریخ اکران جان ویک 4 ریوز اکران شود، اگرچه اکنون این دو فیلم با جان ویک 4 در 21 می 2022 از هم جدا شده اند (اما طرفداران همچنان قاطعانه به نئو و ویک نگاه می کنند. به نحوی مرتبط هستند).
(البته که نیستند.)

طرح ماتریکس 4: رستاخیزهای ماتریکس درباره چه چیزی خواهد بود؟

با وجود اینکه اولین تریلر را دریافت کرده ایم، هنوز منتظر یک خلاصه رسمی هستیم، بنابراین باید به تکه هایی که از تریلر دریافت می کنیم بسنده کنیم.
به نظر می رسد وقتی دوباره او را ملاقات می کنیم، نئو به توماس اندرسون بازگشته است و از قرص های آبی نسخه ای استفاده می کند. او حتی در یک کافی شاپ با ترینیتی برخورد می کند و به نظر می رسد که آنها یکدیگر را نمی شناسند.
خوشبختانه او به زودی با شخصیت عبدالمتین دوم آشنا می شود و یک قرص قرمز به او می دهند که مانند فیلم اول دنیای او را کاملاً تغییر می دهد. در مورد اینکه بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد، هنوز ناشناخته است، اما به نظر می‌رسد نئو دارای قدرت‌های بسیار خوبی مانند توقف موشک‌های واقعی است.
لانا واچوفسکی هیچ چیز دیگری و همچنین هیچ یک از بازیگران را فاش نمی کند، بنابراین باید فعلاً به نظریه هایی بسنده کنید که شاید فیلم Trinity را به عنوان The One ببیند یا اینکه همه آنها شبیه سازی شده اند.
در حال حاضر، تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که به ظاهر بازیگران در طول فیلمبرداری توجه کنیم، مانند موهای کوتاه شده ریوز که نشان می‌دهد نئو دوباره در فیلم چهارم از ماتریکس خارج خواهد شد.

فیلمنامه توسط واچوفسکی، نویسنده پروژه لازاروس، الکساندر هیمون و نویسنده اطلس ابر، دیوید میچل نوشته خواهد شد، بنابراین می توانید شرط ببندید که... متراکم خواهد بود.
اکنون می دانیم که قصد اصلی برای سه گانه ماتریکس این بود که یک تمثیل ترنس باشد. لیلی واچوفسکی، که در فیلم چهارم نقشی ندارد، اخیرا توضیح داد که چگونه این سریال از منظر بسته ساخته شده است.
داستان مرتبط
عکس فیلمبرداری ماتریکس 4 نئو و ترینیتی را دوباره متحد می کند
او گفت: "خوشحالم که فهمیدم (تمثیل ترنس بودن فیلم) هدف اصلی بوده است. اما جهان هنوز کاملاً آماده نبود - در سطح شرکتی، دنیای شرکتی برای این کار آماده نبود. آی تی."
اینکه چگونه و آیا این مضامین در The Matrix 4 ادامه پیدا می‌کند، باید دید.

آنچه ما می دانیم این است که به گفته یحیی مدال ابتین دوم، این فیلم «بسیار مرتبط» است و «به موضوعاتی دست می زند که مردم باید در سال های 2020، 2021، 2022 درباره آن صحبت کنند».ریوز در عین حال با کنایه گفت که این فیلم دارای "فیلمنامه زیبایی است که یک داستان عاشقانه است" و افزود: "این نسخه دیگری از نوعی تماس برای بیدار شدن است. سرگرم کننده است ... اکشن فوق العاده ای دارد. همه چیز فاش خواهد شد. "همانطور که از یک فیلم Matrix انتظار می رود، می توان انتظار جلوه های ویژه بازی را داشت. هنویک با اشتیاق گفت: «لانا کارهای بسیار جالبی را در سطح فنی انجام می‌دهد، به همان روشی که می‌دانید، او در آن زمان یک سبک خلق کرد."من فکر می کنم او دوباره با این فیلم صنعت را تغییر خواهد داد."The Matrix 4 در تاریخ 22 دسامبر در سینماها اکران می شود