Ubisoft، ناشر فرنچایز معروف Assassin's Creed و Far Cry، اولین آزمایش بلاک چین در مقیاس بزرگ در صنعت بازی را در Ubisoft Quartz فاش کرد، پلتفرمی که به بازیکنان اجازه می‌دهد آیتم‌های درون بازی را بدست آورند و خریداری کنند که به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض توکن می‌شوند. NFTها) در بلاک چین تزوس. Quartz برای اولین بار در نسخه رایانه شخصی Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint با اقلام آرایشی منحصر به فرد به عنوان NFT یا همانطور که یوبی سافت دوست دارد آنها را رقم بنامد عرضه می شود. این مجموعه‌های دیجیتالی – سلاح‌ها، وسایل نقلیه درون‌بازی و سایر قطعات بصری دارای شماره سریال منحصربه‌فردی هستند که برای سایر بازیکنان قابل مشاهده است.

Quartz به صورت بتا در 9 دسامبر در ایالات متحده، کانادا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، برزیل و استرالیا عرضه خواهد شد. بازیکنان Ghost Recon Breakpoint که در بازی به سطح 5 XP رسیده اند می توانند به دراپ های NFT دسترسی داشته باشند. نسخه منتشر شده یوبی سافت می گوید که بازیکنان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا یک کیف پول Tezos برای استفاده در بازی ایجاد کنند.

ناشر فرانسوی بازی ویدیویی اعلام کرد که تصمیم گرفته است از Tezos برای Quartz استفاده کند، زیرا شهرتش به عنوان یک بلاک چین است که بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام اجرا می شود، که گفته می شود انرژی بسیار کمتری نسبت به بلاک چین های Proof-of-Work برای کار می کند. مانند بیت کوین یا اتریوم. قبلاً دیده بودیم که غول مسابقه‌ای بریتانیایی مک‌لارن، تزوس را برای همکاری NFT به همین دلیل انتخاب کرده است.

یوبی‌سافت از انتشار NFT خود با عنوان «Digits» یاد می‌کند و قصد دارد NFT‌های رایگان را برای کاربران اولیه در تاریخ‌های 9، 12 و 15 دسامبر منتشر کند و برای سال 2022 برنامه‌ریزی شده است.

با Digits، اقلام دیگر به موجودی بازیکن محدود نمی‌شوند، زیرا می‌توانند برای سایر بازیکنان واجد شرایط برای خرید در پلتفرم‌های شخص ثالث به فروش گذاشته شوند. علاوه بر این، تعداد رقم‌های یک نسخه که یک بازیکن می‌تواند در هر زمان داشته باشد به یک عدد محدود می‌شود.
این "آزمایش در مقیاس بزرگ" گام بعدی در اکتشاف چهار ساله یوبی سافت در فناوری بلاک چین از طریق تحقیق و توسعه داخلی است.
تلاش‌های طولانی‌مدت ما ما را به درک این موضوع سوق داد که چگونه رویکرد غیرمتمرکز بلاک‌چین می‌تواند واقعاً بازیکنان را به سهامداران بازی‌های ما تبدیل کند، به گونه‌ای که برای صنعت ما نیز پایدار است و ارزشی را که از طریق زمانی که صرف می‌کنند، به دست می‌آورند. نیکلاس پوارد، معاون آزمایشگاه نوآوری استراتژیک یوبی‌سافت، می‌گوید: آیتم‌هایی که می‌خرند یا محتوایی که به‌صورت آنلاین ایجاد می‌کنند.

یوبی سافت کوارتز اولین واحد ساختمانی در چشم انداز بلندپروازانه ما برای توسعه یک متاورز واقعی است. و نمی تواند بدون غلبه بر محدودیت های اولیه بلاک چین برای بازی، از جمله مقیاس پذیری و مصرف انرژی، زنده شود.