بخش بازی سونی روز جمعه اعلام کرد که با خرید والکری انترتینمنت، توسعه دهنده «God of War» به مبلغ نامشخصی موافقت کرده است، زیرا به دنبال افزایش عضلانی به استودیو پلی استیشن خود است.
این قرارداد، پنجمین خرید سونی اینتراکتیو اینترتینمنت در سال جاری، پس از خرید نرم افزار Nixxes، توسعه دهنده "Returnal" Housemarque، Bluepoint Games و Firesprite است.
مردم در طول قرنطینه های سال گذشته برای سرگرمی به بازی های ویدیویی روی آورده بودند و جرقه رونقی را زدند که با وجود بازگشایی مدارس و کاهش محدودیت های COVID-19 هنوز کند نشده است.
     God of War: Ragnarök تاخیر خورد، اما برای PS4 نیز عرضه می‌شود
Valkyrie مستقر در سیاتل، که عناوین محبوب دیگری مانند "Twisted Metal" و "inFAMOUS" را نیز می‌سازد و همچنین روی فرانچایز "Forza Motorsport" کار کرده است، همچنان توسط تیم مدیریت فعلی خود اداره خواهد شد.
هرمن هالست، رئیس استودیو پلی‌استیشن، در توییتی گفت که والکری «کمک‌های ارزشمندی» به فرنچایزهای این بخش خواهد کرد.

سیستم مورد نیاز برای PC God of War اخیرا توسط استودیو Santa Monica اعلام شده است. تفکیک جزئیات سیستم مورد نیاز دارای پنج تنظیمات جداگانه است که به طرفداران بازی اکشن RPG این امکان را می دهد که آن را بدون نیاز به هزینه زیاد برای ارتقاء رایانه خود بازی کنند. علاوه بر این، استودیو متعلق به سونی نیز تریلری منتشر کرده است که ویژگی‌های جدید رایانه شخصی، از جمله گرافیک و جلوه‌های پیشرفته را نشان می‌دهد. بازی God of War در تاریخ 14 ژانویه برای PC عرضه خواهد شد.