برنامه‌های زیادی جهت آموزش و تقویت زبان در دسترس کاربران گوشی‌های هوشمند قرار دارند که می‌توانند نیاز به کلاس‌ یا آموزش خصوصی را کمتر کنند. اپلیکیشن EF Hello یکی از همین عناوین است که نه تنها برای آموزش انگلیسی کاربرد دارد؛ بلکه می‌تواند در بهبود سطح افراد آشنا با این زبان مفید باشد.

آیا سعی کرده اید چیزی یاد بگیرید اما برای به کار بردن آن در دنیای واقعی تلاش کرده اید؟ اگر تا به حال سعی کرده اید زبانی را از طریق یک برنامه تلفن همراه یا ربات چت یاد بگیرید، ممکن است آشنا به نظر برسد.
وقتی صحبت از فراگیری زبان می شود، نحوه یادگیری دانش آموزان اهمیت دارد. برای چند زبانه شدن، دانش آموزان به ترکیبی از تمرینات نوشتاری، شفاهی و شنیداری نیاز دارند. برنامه‌ها جذاب هستند زیرا راحت، انعطاف‌پذیر و ارزان هستند، اما معمولاً بر حفظ کردن تمرکز می‌کنند. این امر باعث می‌شود که کاربران نتوانند آموخته‌های خود را دریافت کنند و آن را در مکالمات واقعی به کار ببرند.
چارلز لی را وارد کنید: یکی از کارکنان سابق EF Education First، چارلز آنجا را ترک کرده بود تا استارتاپ خود را دنبال کند. او در حال مصاحبه برای پیوستن مجدد به EF بود که ایده یک برنامه رایگان را مطرح کرد که از یادگیری مکالمه و مبتنی بر چت استفاده می کند. اگر مردم می خواستند انگلیسی را برای استفاده عملی یاد بگیرند، فقط منطقی بود که به روشی مشابه به آنها آموزش دهند. چارلز شغل جدید خود را ایجاد کرد و EF Hello متولد شد.

EF Hello برنامه درسی دقیق انگلیسی EF را با یک برنامه تلفن همراه مبتنی بر چت بات تطبیق می دهد که به کاربران کمک می کند از طریق مکالمه نوشتاری و گفتاری یاد بگیرند. دروس پشت EF Hello توسط محققان دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد و گروه زبان شناسی نظری و کاربردی دانشگاه کمبریج ارزیابی شده است. EF Hello همچنین توسط یک شورای مشورتی آکادمیک هدایت می شود که از کارشناسان زبان شناسی برای ارائه راهنمایی های مبتنی بر علم یادگیری زبان استفاده می کند.
EF Hello از یک ربات چت بصری برای مقابله با گرامر، بیان، تلفظ، اصطلاحات و موارد دیگر استفاده می کند. این سیستم توسط هوش مصنوعی هدایت می شود که عملکرد یادگیرندگان را تجزیه و تحلیل می کند و توصیه هایی را برای رسیدگی به حوزه های مشکل ارائه می دهد. برای مثال، پلتفرم واژگانی را که فکر می‌کند کاربر ممکن است فراموش کند شناسایی می‌کند و تمرین‌های اضافی را برای به حداکثر رساندن یادآوری پیشنهاد می‌کند. یا، ممکن است ضبط‌های گفتاری کاربر را با استفاده از مجموعه داده‌های گفتاری عظیم EF تجزیه و تحلیل کند و تمرین برای تسلط بر تلفظ یک حرف خاص را پیشنهاد کند.
لی که اکنون رئیس بخش محصولات EF Hello است، گفت: «در مورد یادگیری زبان، ما به سلسله مراتب اطلاعات و آموزش ساخت یافته یادگیری اعتقاد داریم، چیزی که سالها تخصص EF از آن پشتیبانی کرده است. ما فکر می‌کنیم که فناوری باید به‌عنوان بافت پیوندی بین اجزای بزرگ نحوه یادگیری زبان عمل کند، بنابراین ما فناوری‌های پیشرفته را در بالای پلت‌فرم یادگیری انگلیسی EF قرار دادیم. ما از هوش مصنوعی نه تنها در تجربه کاربری استفاده می‌کنیم - یعنی نحوه تعامل فیزیکی شما با برنامه - بلکه در تعیین محتوایی که به شما ارائه می‌دهد، نحوه ارزیابی پیشرفت شما و اینکه کجا می‌توانید پیشرفت کنید، استفاده می‌کنیم.

و کاربران EF Hello به چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی محدود نمی‌شوند: دانش‌آموزان می‌توانند مکالمات واقعی را با سایر کاربران تمرین کنند، و کاربران ممتاز حتی می‌توانند سوالاتی را برای معلمان EF زنده ارسال کنند تا تقریباً بلافاصله کمک دریافت کنند. معلمان EF همچنین می‌توانند توصیه‌های شخصی‌شده و مبتنی بر داده‌ها را برای کمک به دانش‌آموزان در شناسایی بهتر زمینه‌های بهبود ارائه دهند، و EF Hello یکی از تنها برنامه‌های آموزش زبان رایگان یا کم‌هزینه است که این نوع دسترسی و پشتیبانی آموزشی را ارائه می‌کند.
این کار به ثمر نشسته است: در سالی که از راه اندازی آن می گذرد، EF Hello به رسمیت شناخته شده و تمجیدهایی از جمله اپلیکیشن سال تایوان گوگل، جایزه طراحی Red Dot و جایزه طراحی MUX برای بهترین تجربه پیشرفت کسب کرده است. اپل به EF Hello بسیار احترام می‌گذارد، این برنامه نه تنها به‌عنوان مورد علاقه ویرایشگر، بهترین برنامه جدید و بهترین برنامه آموزشی در اپ استور نام‌گذاری شد، بلکه از قبل روی آیفون‌های نمایشی در فروشگاه‌های فیزیکی اپل در سراسر جهان بارگذاری شده است.
سیسیلیا روس، هماهنگ کننده پروژه برای EF Hello، گفت: «این یک تلفیق غیرمعمول زبان شناسی و فناوری در یک محصول است، اما من هیچ جای دیگری را نمی شناسم که بتوانم محتوای مناسب را - به صورت رایگان، توجه داشته باشید - فقط با استفاده از تلفنم یاد بگیرم. . «EF Hello فرق می‌کند، چه کسی در حال یادگیری برای استفاده تفریحی باشد یا به این دلیل که به یک کشور انگلیسی زبان نقل مکان کرده است و باید به مهارت برسد تا بتواند از خود حمایت کند. کاربران EF Hello به من نشان داده اند که یادگیری زبان چقدر می تواند تاثیرگذار باشد."