اندروید مدت‌هاست که یک API Accessibility دارد که برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفته شده است تا برنامه‌ها و تجربیاتی را با هدف کمک به افراد دارای معلولیت بسازند، اگرچه همیشه برای این منظور استفاده نمی‌شود. Google در نظر دارد برنامه‌هایی که از Accessibility API استفاده می‌کنند در چند دسته قرار گیرند، از جمله صفحه‌خوان‌ها، سیستم‌های ورودی مبتنی بر سوئیچ، و سیستم‌های ورودی مبتنی بر صدا. برنامه «Android Accessibility Suite» خود این شرکت، همانطور که از نامش پیداست، مجموعه ای از ابزارهای دسترسی را ارائه می دهد تا افراد دارای معلولیت بتوانند به دستگاه خود دسترسی داشته باشند. جدیدترین به‌روزرسانی مجموعه دسترس‌پذیری اندروید، روش جدیدی را برای کنترل دستگاه‌های خود به کاربران اضافه می‌کند: «سوئیچ‌های دوربین».

نسخه بتا 12.0.0 برنامه Android Accessibility Suite به عنوان بخشی از چهارمین نسخه بتای اندروید 12 که چند روز پیش برای تلفن های پیکسل عرضه شد، گنجانده شد. برنامه به‌روزرسانی شده «سوئیچ‌های دوربین» را به Switch Access، یکی از سرویس‌های دسترس‌پذیری موجود در برنامه Android Accessibility Suite، می‌آورد. Switch Access حاوی ابزارهایی است که به شما امکان می دهد بدون استفاده از صفحه لمسی با دستگاه Android خود تعامل داشته باشید. با دسترسی سوئیچ، می توانید یک دستگاه خارجی را از طریق USB یا بلوتوث برای انتخاب موارد، اسکرول، تایپ و موارد دیگر متصل کنید. اکنون، می‌توانید از «سوئیچ‌های دوربین» برای کنترل دستگاه خود با چیزی جز چهره خود استفاده کنید.

سوئیچ‌های دوربین در حال حاضر از تنظیم تعداد انگشت شماری از ژست‌های حرکتی روی تعداد انگشت شماری از کنترل‌ها پشتیبانی می‌کنند، اگرچه ممکن است این لیست در آینده افزایش یابد. برای مثال، می‌توانید از برنامه بخواهید زمانی که دهان خود را باز می‌کنید تشخیص دهد و سپس آن را برای باز کردن پانل اعلان‌ها نقشه برداری کنید. همچنین می‌توانید زمانی که ابروهایتان را بالا می‌برید، آن را بررسی کنید و سپس گوشی را به صفحه اصلی 

بازگردانید.

فهرست حرکات صورت
     دهان باز
     لبخند
     ابروها را بالا ببرید
     به چپ نگاه کن
     درست نگاه کن
     جستجو

فهرست اقدامات سوئیچ دوربین
     مکث سوئیچ دوربین
     تغییر وضعیت اسکن خودکار (غیرفعال)
     اسکن خودکار معکوس
     انتخاب کنید
     بعد
     قبلی
     لمس کنید و نگه دارید
     به جلو بروید
     به عقب اسکرول کنید
     صفحه اصلی
     بازگشت
     اطلاعیه
     تنظیمات سریع
     بررسی اجمالی

هنگامی که ویژگی سوئیچ‌های دوربین فعال است، یک نماد اعلان دائمی نشان داده می‌شود تا به شما بگوید که دوربین شما به طور فعال در حال استفاده است. هر زمان که از دوربین دستگاه شما استفاده می شود، اندروید 12 نشانگر نوار وضعیت را نشان می دهد، بنابراین این نماد اعلان ممکن است اضافی به نظر برسد. با این حال، به‌نظر نمی‌رسد نسخه به‌روزرسانی‌شده برنامه Android Accessibility Suite منحصر به دستگاه‌های Android 12 باشد، زیرا ما توانستیم APK را برای دریافت ویژگی جدید سوئیچ‌های دوربین در دستگاه Android 11، جانبی بارگذاری کنیم. از آنجایی که به نظر می‌رسد نسخه به‌روزرسانی شده هنوز برای کاربران در Google Play منتشر نشده است، باید منتظر بمانید تا به‌روزرسانی آغاز شود .