پشتیبانی جانبی از MOBA در رایانه شخصی معمولاً منحصر به ماوس و کیبورد آزمایش شده و آزمایش شده باقی مانده است، به جز بازی های استثنایی مانند Smite. با این حال، به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Aghanim’s Labyrinth: The Continuum Conundrum، Valve به‌طور غیرمنتظره‌ای پشتیبانی کنترل‌کننده را برای Dota 2 فعال کرده است.

Valve می گوید که هر چیزی که توسط Steam Input پشتیبانی می شود باید کار کند، که شامل پدهای Xbox، PlayStation و همچنین Nintendo Switch Pro و کنترلر Steam می شود. اگر به اندازه کافی کنجکاو هستید که این ویژگی را امتحان کنید، همه قهرمانان باید قابل بازی باشند، اما بدون شک نحوه قرار گرفتن کیت های آنها بر روی یک کنترلر متفاوت خواهد بود. ما همچنین راهنمای نحوه فعال کردن آن را در ادامه ارائه کرده‌ایم.

با این حال، شایان ذکر است که این شرکت به طور خاص این ویژگی را "تجربی" توصیف می کند و معتقد نیست که هنوز برای همه آماده است. خوشبختانه، می‌توانید در هر نقطه از مسابقه، به سرعت از کنترلر (یا بالعکس) به ماوس و صفحه کلید برگردید.

در اینجا نحوه فعال کردن پشتیبانی کنترلر در Dota 2 آمده است:

     روی Dota 2 در کتابخانه Steam خود کلیک راست کرده و به "Properties" بروید.
     تب "کنترل کننده" را انتخاب کنید
     از منوی کشویی گزینه Enable Steam Input را انتخاب کنید
     Dota 2 را راه اندازی کنید
     منوی «گزینه‌های پیشرفته» را در گزینه‌های Dota 2 باز کنید
     روی کلید «فعال کردن پشتیبانی از کنترل کننده آزمایشی» کلیک چپ کنید

این احتمال وجود دارد که Valve اکنون برای آماده کردن بازی برای Steam Deck آینده این شرکت، پشتیبانی از کنترلر را در Dota 2 پیاده سازی کند، زیرا برای یکی از محبوب ترین بازی های Steam که به خوبی روی Steam Deck اجرا نشود، مایه شرمساری است. نه؟