از زمان عرضه پردازنده‌های رایزن، AMD همچنان بخش‌هایی از بازار پردازنده‌های مرکزی را در هر دو بخش رایانه‌های شخصی بازی و ایستگاه‌های کاری از اینتل ربوده است. با این حال، این شرکت هنوز تصمیمی برای عرضه تراشه Ryzen Threadripper بر روی آخرین ریزمعماری Zen 3 خود نگرفته است، با گزارش‌های قبلی که نشان می‌دهد این تراشه در سال آینده ظاهر خواهد شد. اطلاعات جدیدی از آن زمان به دست آمده است که به محدود کردن تاریخ انتشار کمک کرده است.

طبق یک منبع Videocardz، می‌توانیم منتظر پنج پردازنده جدید Ryzen 5000 Threadripper Pro در 8 مارس 2022 باشیم. این پردازنده‌ها جایگزین سری Ryzen 3000 Threadripper Pro مبتنی بر Zen 2 خواهند شد، اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا AMD قصد دارد Ryzen 5000 Thre استاندارد را منتشر کند یا خیر.
با توجه به اینکه این پردازنده‌ها چقدر دیر وارد بازار می‌شوند، این امکان وجود دارد که AMD ترجیح داده باشد که به سمت Pro scew رد شود. به نظر می رسد که این موضوع توسط مکالماتی که Videocardz با شرکای هیئت مدیره انجام داده است، تأیید می شود، که "همه یک چیز را می گویند، Threadripper Zen 3 به سادگی خیلی دیر می رسد.

در حالی که تراشه‌های Zen 3 Threadripper بدون شک عملکرد و مزایای دیگری را نسبت به همتایان Zen 2 خود ارائه می‌دهند، ما زودتر چیزی از Ryzen 5000 AMD یا مجموعه محصولات Alder Lake اینتل را به هر کسی که به دنبال بهترین CPU بازی است توصیه می‌کنیم.
اگر عجله ای برای ارتقای رایانه بازی خود ندارید، ما منتظر اعلامیه های بزرگی از CES 2022 هستیم، بنابراین داشتن کمی صبر می تواند به عنوان بازی با ارزش تر در اینجا ثابت شود.