تاریخ انتشار     PRAGMATA شما را به یک ماجراجویی فراموش نشدنی در روایتی دیستوپیایی در آینده نزدیک از ماه می برد.  راه اندازی برای سال 2022 تنظیم شده است.      PRAGMATA  ژوئن 2020 بنابراین تاریخ انتشار Pragmata یک تاریخ عجیب است. کانال‌های رسمی Capcom، مانند توییتر بازی، هنوز آن را در سال 2022 معرفی می‌کنند، اما طبق تریلر پلی‌استیشن در نمایشگاه Consumer Electronics (CES) در اوایل سال جاری، قرار است در عوض در سال 2023 عرضه شود. این امر با توجه به تأثیرات عظیمی که این بیماری همه گیر بر توسعه دهندگان در سراسر صنعت داشته است منطقی است، و Pragmata در ابتدا درست قبل از شروع همه گیری همه گیر اعلام شد. طبق توییت‌های اصلی از حساب رسمی بازی در حین رونمایی، قرار بود امسال اطلاعات بیشتری در مورد Pragmata دریافت کنیم. اکنون ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا سال 2021 هنوز به پایان نرسیده است، اما در این مرحله بعید به نظر می رسد، و مانند تاریخ انتشار Pragmata، انتشار اطلاعات بیشتر نیز ممکن است به تعویق افتاده باشد. اگر اطلاعات جدیدی فاش شد، مطمئناً به شما اطلاع خواهیم داد.

تا کنون تنها یک تریلر از Pragmata داشتیم که در نمایش آینده بازی های سونی در سال 2020 بازگشته است. این تریلر نسبتاً رمزآلود و گیج کننده است و گاهی مستقیماً از ذهن عجیب هیدئو کوجیما خارج شده است، اما هنوز اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد. می توان از منظره عجیب جمع آوری کرد.

تریلر شروع به نشان دادن یک مرد فضایی، یک دختر بچه و یک گربه روباتی می کند که پوسته هولوگرافیک یک گربه واقعی را بر روی بدن خود می تاباند. آنها در حال قدم زدن در شهر بزرگی هستند که یادآور نیویورک است، که به نظر می رسد رها شده است، با ماشین های پر از زباله در خیابان ها. در نهایت، یک نیروی فاسد عجیب و غریب شروع به منحرف کردن ساختمان نزدیک می کند، سپس ناگهان یک ماهواره فضایی از درون چیزی که به نظر می رسد سقف مصنوعی شیشه ای است سقوط می کند.

شخصیت‌های ناشناس ما در آسمان فرو می‌روند و فضانورد از یک شبکه بزرگ برای جلوگیری از برخورد ماهواره با آنها استفاده می‌کند. همانطور که آنها بیشتر مکیده می شوند و از گنبد مصنوعی که در آن هستند به بیرون پرتاب می شوند، ما تصویری نزدیک از صورت دختر می بینیم که چشمان رباتیک او را برجسته می کند. در قسمت پایانی تریلر، کاراکترها روی ماه فرود می آیند و به زمین خیره می شوند و از آن به عنوان "آزادی ما" یاد می کنند.

بازی و داستان پراگماتا
تاریخ انتشار Pragmata، گیم پلی، تریلر، داستان
هنوز جزئیاتی در مورد انتظارات از گیم پلی بازی Pragmata وجود ندارد. بر اساس اطلاعاتی که از توسعه دهندگان Devil May Cry و Resident Evil دریافت می کند، احتمالاً دیدگاه سوم شخص محتمل ترین است، اما حتی این نیز در این مرحله حدس و گمان محض است.
صفحه وب‌سایت پلی‌استیشن برای این بازی به ما اطلاع می‌دهد که بازی در کجا برگزار می‌شود و می‌گوید: «به آینده‌ای نزدیک دیستوپیایی سفر کنید و دنیای منحصربه‌فرد قمری را کاوش کنید». یکی از توییت‌های اولیه در سال 2020 نیز این اطلاعات را به اشتراک گذاشت و تأیید کرد که روی ماه اتفاق می‌افتد. این مطمئناً تریلر را از برخی جنبه‌ها کمی واضح‌تر می‌کند، زیرا به نظر می‌رسد که در شهری روی ماه هستیم، جایی که یک رویداد باعث شده چیزی به هم بخورد.
ما فقط می توانیم فرض کنیم که طرح بازی بر اساس خط پایانی تریلر بر بازگشت به زمین به شکلی متمرکز خواهد بود، اما صرف نظر از این، ایده کاوش در ماه و مستعمرات ماه آن یک چشم انداز وسوسه انگیز است.

پلتفرم های پراگماتا
با توجه به توئیتر پراگماتا، قرار است برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری X|S و رایانه شخصی منتشر شود. به طور خاص به عنوان بهترین استفاده از سخت افزار نسل جدید تبلیغ می شود، بنابراین در کنسول های قدیمی تر انتظار آن را نداشته باشید.