خوشبختانه «سقوط ماه» از آن دسته فیلم‌هایی نیست که بارها و بارها به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، "Moonfall" زمانی وارد سینماها می شود که این وضعیت همه گیر بسیار بهتر باشد، زیرا برای اکران در 4 فوریه 2022 تنظیم شده است.

در «سقوط ماه» به نوعی ماه از مدارش به دور زمین خارج میشود . ماه بسیار مهم است، کنترل جزر و مد سیاره ما و اجازه دادن به گرگینه ها از زمان تبدیل شدن. جمعیت زمین تنها چند هفته فرصت دارد تا ماه به سیاره ما برخورد کند. می‌خواهم مطمئن شوم که این را می‌فهمی: ماه! برخورد با زمین! آره! یک جفت فضانورد (هالی بری و پاتریک ویلسون) و یک نظریه‌پرداز توطئه (جان برادلی) تنها امید ما برای جلوگیری از آن هستند وقتی متوجه شدند که ممکن است چیزی غیرقابل درک پشت این پدیده فاجعه‌بار باشد. ما شرط بندی می کنیم و امیدواریم که بیگانگان باشد زیرا می خواهیم این فیلم تا حد امکان مضحک باشد.

بازیگران Moonfall
"Moonfall" با بازی هلی بری در نقش فضانورد سابق جو فاولر، که معتقد است آنها کلید توقف این رویداد ویرانگر سیاره را دارند. پاتریک ویلسون نقش همکار فضانورد برایان هارپر را بازی می کند که تنها کسی است که به نظریه جو اعتقاد دارد. و جان بردلی نقش نظریه‌پرداز توطئه را بازی می‌کند که ایده‌های عجیبی درباره ماه دارد که احتمالاً تأیید می‌شوند.
دیگر بازیگران مایکل پنا (تام لوپز)، چارلی پلامر (سانی هارپر)، کلی یو (میشل)، دونالد ساترلند (هولدنفیلد)،
ایمه ایکواکور (داگ دیویدسون)، کارولین بارتچاک (برندا لوپز)، ماکسیم روی (کاپیتان گابریلا اوکلر)، استفن بوگارت (آلبرت هاچینگ)، و آزریل دالمن (سانی چایلد) در نقش‌های محوری.

کارگردان، نویسنده و غیره Moonfall
رولند امریش کارگردانی فیلم Moonfall را بر عهده دارد و این اولین بار نیست که سعی می کند دنیا را نابود کند. همانطور که قبلاً گفتیم او فیلم های «روز استقلال»، «پس فردا» و «2012» را کارگردانی کرد. او همچنین آثاری مانند "Stargate"، بازسازی "گودزیلا" در سال 1998، "میهن پرست" و "White House Down" را به ما داده است. از آنجایی که آخرین باری که او سعی کرد دنیا را نابود کند، به «روز استقلال: احیای مجدد» رسیدیم، که آینده آن فرنچایز را نیز نابود کرد، امیدواریم «Moonfall» بازگشتی به فرم برای این فیلمساز پرفروش باشد.
فیلمنامه را نیز رولاند امریش نوشته است که آن را با هارالد کلوزر و اسپنسر کوهن نوشته است. امریچ و کلوزر نیز تولیدکننده هستند.

خلاصه داستان

ماه از مدار خود توسط نیرویی مرموز به زمین پرتاب می شود، اکنون در آستانه برخورد با زمین و در حالی که چند روز از نابودی بشریت باقی مانده است، فضانورد سابق جو برنامه ای برای نجات جهان دارد، همراه با یک فضانورد و یک نظریه پرداز توطئه، به مأموریت ماه می رود تا مشاهده کند که ماهواره طبیعی ما آن چیزی نیست که به نظر می رسد.

بودجه Moonfall

Moonfall توسط هرالد کلوزر همراه با رولند پشتیبانی می‌شود و تحت پرچم استودیو AGC با همکاری Centropolis Entertainment، Street Entertainment، H. Brothers و Uk Moonfall ساخته شده است.
گفته می شود که Moonfall یکی از فیلم های مستقل پرهزینه تاکنون بوده است. با بودجه ۱۴۰ میلیون دلار  ساخته شده است.
در بخش فنی، فیلمبرداری و تدوین توسط رابی بامگارتنر و رایان استیونز هریس و آدام ولف انجام شده است. موسیقی توسط توماس واندر ارائه شده است.