دارتز با ظریف بودن نامی برای خود دست و پا نکرد. استایل بی‌نظیر موضوعی رایج در وسایل نقلیه آن است و آخرین ساخته آن از این اخلاق منحرف نمی‌شود. نمای بیرونی جعبه‌ای و زاویه‌دار، مرسدس GLS را در زیر آن پنهان می‌کند، اما مدل جدید دارتز فقط در مورد لوکس بودن نیست. اگر از طراحی دیستوپایی مانند آن متوجه نشدید، زره پوش نیز هست.

دارتز به GLS تغییر کامل داده و نام آن را تغییر می دهد. این Prombron Black Alligator MMX Black Tiger Moon Edition است. طرح رنگ مشکی و نارنجی قرار است شبیه خز ببر باشد، با  فیبر کربنی که پایه‌ای عالی برای خطوط راه راه این موجود است.

این شرکت از فناوری GBOL برای زره خودرو استفاده کرد که اولین کاربرد در خودروهای غیرنظامی خواهد بود. این فناوری باعث می شود خودروی زرهی با وزن GLS برابری کند که این یک دستاورد است. دارتز جزییاتی از قوای محرکه Prombron Black Alligator MMX به جز V8 بودن آن ارائه نمی دهد، اما اشاره می کند که مشتریان می توانند اسب بخار اضافی را از موتور خارج کنند.

MMX فاقد هر گونه دستگیره در قابل رویت است، اما آنها در آنجا هستند و اگر فرد اشتباهی بخواهد وارد شود، شوک الکتریکی ایجاد می کند. این SUV زرهی همچنین فاقد آینه های جانبی است. در عوض، دوربین ها نمای پشتی را ارائه می دهند. دارتز برای دور نگه داشتن چشم‌های کنجکاو، شاسی‌بلند را به نورافکن و پنجره‌های الکتروکروماتیک مجهز می‌کند که می‌توانند از شفاف به مات تغییر کنند. ضد گلوله هم هستن

در داخل، دارتز به دلیل استعداد خاص خود از تجملات و فناوری مرسدس انحراف دارد، که شامل جایگزینی برخی از صفحه نمایش ها با سنج های آنالوگ و مجموعه ای از لهجه های طلایی و سایر مواد زرق و برق دار مانند تمساح، کوسه و پوست درخت گز است. اگر SUV زرهی شما با دستگیره های درهای الکتروشوک آن برای جلوگیری از مجرمان کافی نیست، خوشحال خواهید شد که بدانید دارتز چندین وسیله ذخیره سازی بیومتریک را در داخل وسیله نقلیه برای لایه ای دیگر از امنیت ارائه می دهد. دارتز جزئیات قیمت را ارائه نکرده است، اما ارزان نخواهد بود.