این نمونه اولیه بدیهی است که به خوبی زیر پوشش‌های استتار سنگین پنهان شده است، اما ما همچنان می‌توانیم طرح مشبکی شبیه به موستانگ‌های امروزی را در پشت پوشش‌های سبک‌تر ببینیم. استتار در جلو شبیه چهره GT500 است، اما نگران این نباشید که موستانگ جدید از جلوپنجره ای عظیم مشابه BMW سری 4 استفاده کند. ما می‌توانیم سپر را ببینیم که جلوپنجره را از قسمت پایینی جدا می‌کند و همچنین می‌توانیم چراغ‌های جلوی نازکی را که در کنار دهانه قرار دارند، تشخیص دهیم. به طور کلی، دماغه در مقایسه با نسل ششم خودروی امروزی، زاویه‌دارتر و شاید کمی صاف‌تر و باریک‌تر به نظر می‌رسد.

با حرکت به سمت عقب، استتار سنگین‌تری وجود دارد، اما مناطق سبک‌تر اطراف چراغ‌های عقب نمای بالایی را نشان می‌دهند. کافی است یک شیب آشنا را ببینید که بی شباهت به موستانگ فعلی نیست، و در حالی که به نظر می رسد آن چراغ های عقب از مشخصات تولیدی برخوردار نیستند، طرح عمودی سه میله ای سنتی را حفظ می کنند. در نمایه، چیز زیادی برای دیدن جز یک شکل آشنای موستانگ وجود ندارد، که منطقی است زیرا ما معتقدیم پونی بعدی از نسخه اصلاح شده پلتفرم فعلی استفاده خواهد کرد. بر اساس این تصاویر، پس ما می گوییم که موستانگ جدید حداقل در مورد طراحی، یک تحول محافظه کارانه خواهد بود.

زیر طراحی جایی است که چیزها می توانند جالب شوند. شایعات می‌گویند که خودروی نسل بعدی (که در داخل با نام S650 شناخته می‌شود) می‌تواند هم از پیشرانه هیبریدی و هم سیستم چهار چرخ متحرک بهره ببرد. این اولین موارد برای موستانگ خواهد بود و سپس احتمال تولید یک موستانگ تمام الکتریکی در آینده نزدیک وجود دارد. این در نهایت اتفاق خواهد افتاد، زیرا فورد کل خط تولید خود را طی یک دهه آینده یا بیشتر برقی خواهد کرد. سوال اینجاست که آیا این اتفاق برای نسل هفتم خواهد افتاد یا تا مدل نسل هشتم صبر کنیم. در این میان، Coyote V8 و موتورهای چهار سیلندر توربوشارژ باید برای آینده نزدیک دوام بیاورند.