جاشوا مارتینانگلی، 7 ساله، برای رفتن به مدرسه بسیار بیمار است. اما دانش‌آموز آلمانی همچنان می‌تواند با معلم و همکلاسی‌هایش از طریق یک روبات آواتار که در کلاس به جای او می‌نشیند و وقتی چیزی برای گفتن دارد، سیگنال چشمک‌زن ارسال می‌کند، ارتباط برقرار کند.

یوته وینتربرگ، مدیر مدرسه Pusteblume-Grundschule در برلین در مصاحبه ای به رویترز گفت: "بچه ها با او صحبت می کنند، با او می خندند و حتی گاهی اوقات در طول درس با او صحبت می کنند. جوشی نیز می تواند این کار را به خوبی انجام دهد."

مادرش، سیمون مارتینانگلی، گفت: جاشوا نمی تواند در کلاس ها شرکت کند، زیرا به دلیل یک بیماری شدید ریوی لوله ای در گردن او وجود دارد .

تلاش برای ساخت دقیق ترین نقشه سه بعدی کیهان در حال انجام است
این پروژه یک ابتکار خصوصی است که توسط شورای محلی در منطقه Marzahn-Hellersdorf برلین پرداخت شده است.

تورستن کوئنه، مشاور آموزش منطقه، گفت: "ما تنها منطقه ای در برلین هستیم که چهار آواتار برای مدارسش خریداری کرده ایم. انگیزه کووید-19 بود، اما فکر می کنم این آینده بسیار فراتر از همه گیری خواهد بود."

Kuehne گفت: "هرازگاهی به دلایل مختلف اتفاق می افتد که یک کودک نمی تواند شخصاً به کلاس برود. سپس آواتار می تواند به کودک این فرصت را بدهد که بخشی از جامعه مدرسه بماند."

دانش آموز نوآ کوسنر در پاسخ به این سوال که آیا مشتاقانه منتظر دیدن دوباره جاشوا است، گفت: «به هر حال آن را دوست دارم، زیرا آواتار را دوست دارم.

بریتان اصلنگلو یکی دیگر از همکلاسی هایش گفت: «و من دوست دارم که جوشی واقعاً بتواند به مدرسه بیاید، بهتر است.