شاسی بلند کوچک محبوب کیا سلتوس در حال تبدیل شدن به یک چرخش میان عمر است.

به نظر می رسد تغییرات بیرونی، قیمت استاندارد باشد، از جمله سپرهای جلو و عقب بازطراحی شده و عناصر روشنایی تازه شده.

مدل به روز شده در نیمه دوم سال جاری در استرالیا عرضه خواهد شد.

اگرچه قسمت‌های جلو و عقب به‌شدت استتار شده‌اند، اما می‌توانیم ببینیم که چراغ‌های جلو و عقب ظاهری شبیه به خودروی فعلی دارند، اما ممکن است گرافیکی تازه‌تر داشته باشند.

سایر تغییرات بیرونی ممکن است شامل طیفی از طرح های جدید چرخ باشد.

کیا استرالیا قبلاً گفته بود که می‌خواهد در دسترس بودن چراغ‌های جلوی LED را افزایش دهد و پیشنهاد می‌کند که این چراغ‌های جلوی سلتوس در مدل‌های بیشتری از GT-Line پرچمدار عرضه شوند.

برای مثال، همه اعضای خانواده اسپورتیج بازطراحی شده با چراغ‌های جلو LED عرضه می‌شوند: نوع بازتابنده در اکثر مدل‌ها، نوع پروژکتور در GT-Line بالا.

به‌روزرسانی اخیر هیوندای کونا می‌تواند به ما نشان دهد که چه انتظاری برای به‌روزرسانی سلتوس داریم.

کونا علاوه بر تازه‌سازی بیرونی، یک خوشه ابزار دیجیتال 10.25 اینچی را در برخی از انواع به دست آورد.

در حالی که موتورهای چهار سیلندر 2.0 لیتری پایه کونا و سلتوس اکنون دارای خروجی های یکسان (110 کیلووات/180 نیوتن متر) و گیربکس متغیر پیوسته هستند، موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژ Kona N Line اکنون از توربو16 سلتوس پیشی گرفته است. لیتر (130 کیلووات در مقابل 146 کیلووات).

سلتوس در حال حاضر تنها در مدل‌های Sport+، GT-Line و مدل‌های دارای Safety Pack، با مدل‌های S و Sport معمولی که فقط خودرو و عابر پیاده را دارند، ترمز اضطراری خودکار را با تشخیص عابر پیاده و دوچرخه‌سوار ارائه می‌کند.

با توجه به اینکه Kona به روز شده این سیستم پیچیده تر را با به روز رسانی سال 2021 خود در سراسر محدوده به دست آورده است، دلیل آن این است که Seltos می تواند آن را نیز در سراسر جهان ارائه دهد.

بسیاری از جدیدترین فناوری‌های ایمنی گروه موتور هیوندای قبلاً در مجموعه سلتوس فیلتر شده‌اند، از جمله دستیار نقاط کور فعال و ترافیک عقب و یک ویژگی کمکی اتصال برای AEB.

طبق گزارشی از The Korean Car Blog، مجموعه سلتوس حداقل در بازارهایی مانند کره می تواند گزینه هیبریدی داشته باشد.

می تواند پیشرانه را از نیرو هیبریدی بازطراحی شده قرض بگیرد که دارای نسخه به روز شده موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر مدل فعلی و 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه با قدرت کل سیستم انتقالی 104 کیلووات است.

این موتور 77 کیلووات قدرت و 144 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و با یک موتور الکتریکی 32 کیلوواتی جفت می شود.

کیا در ماه‌های اخیر با مشکل عرضه به‌ویژه مدل‌های SUV پیشرفته خود مواجه بوده است.

فروش سلتوس در سال 2021 با 10.9 درصد کاهش به 8884 دستگاه رسید. به این ترتیب هیوندای کونا (12748) و همچنین MG ZS (18423)، میتسوبیشی ASX (14764)، مزدا CX-30 (13309) و سوبارو XV (9342) پشت سر گذاشته شد.