همانطور که وعده داده شده بود ، Netflix روز دوشنبه از اولین تریلر 90 ثانیه ای برای نیمه اول فصل 5 Money Heist رونمایی کرد و به ما نگاهی اجمالی به آنچه در فصل آخر سریال هیجان انگیز اسپانیایی الکس پینا-معروف به La casa de papel-می بینیم ، داد. به بینندگان اسپانیایی زبان در آن ، مقامات اسپانیایی پس از دستگیری پلیس آلیشیا سیرا (ناجو نیمری) با دستگیری پروفسور (varlvaro Morte) ، ارتش را اعزام می کنند. فصل 5 Money Heist به دو بخش پنج قسمتی تقسیم می شود که با فاصله سه ماه از Netflix پخش می شود.

صدایی که دیده نمی شود ، قبل از رویارویی آلیشیا با پروفسور می گوید: " خود را برای صدها ساعت حبس کرده، به‌دام‌افتاده، در شرف کشته شدن، و از دست دادن بهترین دوست احساس می‌کنم که  صد سال گذشته‌است." پلیس متوجه می شود که آنها در جایی که می خواهند دارند  تصمیم می گیرد تا از مزایای نظامی خود با ارتش استفاده کنند: "آنها پیروز می شوند یا مرده بیرون می آیند." همانطور که می توانید انتظار داشته باشید ، این برخورد کاملاً وحشیانه است و تلفات سنگینی از هر دو طرف به همراه دارد. تریلر فصل 5 Money Heist نشان نمی دهد که چه کسی می میرد - اما این به هر حال یک اسپویل خواهد بود.علاوه بر مورته به عنوان پروفسور ، بازیگران فصل 5 Money Heist نیز شامل ارسولا کوربرو در نقش توکیو ، ایتزیار ایتانو در نقش لیسبون ، میگوئل هران در نقش ریو ، خائم لورنته در نقش دنور ، استر آسبو در نقش استکهلم ، هوویک کوچکریان در نقش بوگوتا ، رودریگو د لا سرنا در این فیلم هستند. پالرمو ، ناجا نیمری در نقش آلیشیا سیرا ، بلن کوئستا در نقش مانیل ، انریکه آرس در نقش آرتورو ، دارکو پریک در نقش هلسینکی ، لوکا پروس در نقش مارسی ، فرناندو کایو در نقش کرونل تامایو و خوزه مانوئل پوگا در نقش گاندیا. میگوئل آنجل سیلوستر (حس 8) و پاتریک کریادو (La Gran Familia Española) دو بازیگر اصلی جدید به بازیگران فصل 5 Money Heist اضافه شده اند .

پینا خالق و نمایش دهنده Money Heist است - و تهیه کننده اجرایی در کنار Jesús Colmenar و Cristina López Ferraz. خاویر گومز سانتاندر نویسنده اصلی فصل 5 Money Heist است. مجموعه Netflix محصول رسانه Panc-Vancouver Media است.

خلاصه داستان :

این گروه بیش از 100 ساعت در بانک اسپانیا هستند. آنها موفق به نجات لیسبون شده اند ، اما تلخ ترین لحظه آنها  از  دست دادن یکی از آنها است. پروفسور توسط سیرا اسیر شده است و برای اولین بار ، نقشه فرار ندارد. درست زمانی که به نظر می رسد هیچ جای اشتباه دیگری وجود ندارد ، دشمن وارد صحنه می شود که بسیار قدرتمندتر از هر چیزی است که آن‌ها با آن مواجه شده‌اند: ارتش. پایان بزرگترین سرقت تاریخ در حال نزدیک شدن است و آنچه به عنوان سرقت آغاز شد به جنگ تبدیل می شود.