فروش جهانی در بازار گوشی های هوشمند رقابتی است که مدتی است تحت تسلط چند نام آشنا در بالای جدول قرار دارد.  سامسونگ و اپل بخشی ثابت از بازار تلفن بوده است.

با این حال ، تغییر بوجود آمده است ، زیرا رشد مداوم و فروش چشمگیر شیائومی سرانجام باعث شکسته شدن آن در دو رتبه اول شد و جایگزین اپل به عنوان دومین فروشنده بزرگ تلفن در کره زمین در سه ماهه دوم 2021 شد.

سهم بازار آن 17 درصد ، پشت سر سامسونگ با 19 درصد بود ، و این سطحی است که قبلاً هرگز به آن نرسیده بود ، در حالی که اپل 14 درصد در حال کاهش بود. با این حال، این مساله نشان‌دهنده رشد برای هر یک از این شرکت‌ها است.

برای اپل این میزان کمی توسعه یافته است ، به همین دلیل رتبه دوم را از دست داده است. در مقابل ، شیائومی سالانه 83 درصد رشد داشته است تا بیشتر نشان دهد که چگونه به بالای نمودارها صعود کرده است.


این آمار از Canalys ارائه می شود و توضیحاتی نیز به آمار فروش اضافه می کند و به ویژه اشاره می کند که افزایش فروش شیائومی از گوشی های ارزان قیمت آن تامین می شود و بنابراین فروش گوشی های پرچمدار آن ، مانند Mi 11 Ultra ، باعث افزایش فروش می شود. به احتمال زیاد  برای سازنده اولویت است.

البته این که آیا جایگاه خود را حفظ خواهد کرد یا نه ، یک سوال دیگر است - اپل در اواخر امسال با عرضه مدل های جدید آیفون ، مانند همیشه ، همانطور که  انتظار می رود  اعداد را تا حدی باز گرداند.