سازندگان Forza Horizon 5 تصاویری از گیم پلی جدید از جمله ماشین جدید و نقشه کامل بازی را نشان داده اند. 

مایک براون ، مدیر خلاق و مدیر هنری در یک ویدیو 30 دقیقه ای گیم پلی  جاده های مکزیک را در Forza Horizon 5 به نمایش گذاشتند و تویوتا سوپرا GR 2020 را معرفی کردند.

براون پس از نشان دادن نسخه واقعی تویوتا سوپرا GR 2020 ، مروری سریع بر برخی تغییرات بدنه ای که بازیکنان می توانند روی خودرو انجام دهند ، ارائه کرد که به گفته وی در اوایل بازی به بازیکنان داده می شود. پس از آن ، توسعه دهندگان تویوتا سوپرا را با گزیده ای از 11 اقلیم Forza Horizon 5  و سواحل راکی ، صحرای شنی و مناطق گرمسیری را در طول فصل طوفانی پاییز به نمایش گذاشتند.

این تیم همچنین یکی از مسابقات Forza Horizon 5 ، Mulegé Town Scramble را به نمایش گذاشت که در آن  مسابقه در داخل و خارج ساختمان ها در جاده های خاکی در یک شهر کوچک و پر جنب و جوش نشان داده می شوند. این مسابقه بخشی از جشنواره Wilds است ، یکی از شش جشنواره Horizon در بازی ، که بر روی مسابقات خارج از جاده و خاک تمرکز دارد.

تیم Forza Horizon 5 همچنین کل نقشه  جهان را نشان داد که 50 درصد بزرگتر از نقشه Forza Horizon 4 است. جهان عظیم همچنین دارای یکی از طولانی ترین بزرگراه های این سری است که تقریباً کل نقشه را پوشش می دهد.

بازی Forza Horizon 5 قصد دارد بزرگترین و متنوع ترین بازی این مجموعه باشد که انواع مختلفی از اقلیم ها را در سراسر مکزیک پوشش می دهد. Forza Horizon 5 در 9 نوامبر برای Xbox One ، Xbox Series X | S و رایانه های شخصی منتشر می شود و در روز عرضه برای Xbox Game Pass در دسترس خواهد بود.