موشک زمینی 580 پوندی ، ماشینی که سریعترین وسیله روی کره زمین نامگذاری شده است.


سوزوکی هایابوسا 2022 وضعیت خود را به عنوان  Sportbike نهایی موتورسواری تأیید می کند. این نسل جدید موتور سیکلت پرچمدار سوزوکی توسط یک موتور چهار سیلندر خطی ، عضلانی و تصفیه شده طراحی شده است که در شاسی ثابت شده و کاملاً با رفتارهای بی نظیر به روز شده  ، توسط مجموعه ای بی نظیر از وسایل الکترونیکی سوار در بدنه آیرودینامیکی خیره کننده که مشخصاً هایابوسا است ، اداره می شود.

اشخاصی که صاحب یک یاابوسا بوده اند ، سبکی و آیرودینامیکی را که در جلسات تونل باد جلا داده شده است ، تشخیص می دهند ، بنابراین بدنه دارای اشکال جدید هواکش ، پخش کننده هوا و لوگوهای تصویری جدید است در حالی که یک سیستم روشنایی LED پیچیده به اوج جدیدی از سبک و عملکرد می‌رسد.عملکرد

عملکرد موتور افزایش یافته است بنابراین Hayabusa سریعتر و روانتر از همیشه شتاب می گیرد ، در حالی که استانداردهای آلایندگی جهانی را رعایت می کند.  سیستم سواری هوشمند سوزوکی هایابوسا (S.I.R.S.) گسترش می یابد. تحویل قدرت قابل تنظیم موتور ، کنترل کشش ، کروز کنترل ، کنترل پرتاب ، تعویض سریع و Motion Track ABS  و سیستم های ترمز ترکیبی ، گزینه‌های بی نظیری را ارایه می‌دهند  در مورد این که این سواری چگونه آشکار خواهد شد.

هایابوسا 2022 دارای 550 قطعه جدید یا طراحی مجدد است که همگی بر ارائه تجربه نهایی و متعادل اسپرت متمرکز شده اند. با توجه به اینکه سوزوکی هایابوسا همه نگاه ها را معطوف می کند ، تاریخ موتورسیکلت تکرار می شود. گواهی دیگر  سوزوکی برای خلق هنر در حالی که بهترین محصول را اجرا می کنید که از نظر کیفیت ، قابلیت اطمینان و ارزش بی نظیر است. هایابوسا ، مانند شاهین  ، بار دیگر بیش از همه اوج می گیرد.

 وقتی سوار وارد پیچ می شود و/یا ترمز می کند ، نمی تواند مانع کنترل کشش به دلیل سرعت زیاد شود. کنترل کشش نمی تواند مانع از دست دادن چرخ جلو شود. بسته به شرایط سطح جاده ، مانند جاده های خیس ، نرم یا ناهموار ، ممکن است فاصله ترمز برای وسیله نقلیه مجهز به ABS بیشتر از وسیله نقلیه مجهز به ABS باشد. ABS نمی تواند از لغزش چرخ ناشی از ترمز هنگام پیچیدن جلوگیری کند. لطفاً با احتیاط رانندگی کنید و بیش از حد به ABS اعتماد نکنید.

هایابوسا فوراً قابل تشخیص است زیرا بدنه بازسازی شده  نشانه هایی را که از شاهین پرنده الهام گرفته بود-به عنوان سریعترین وسیله جهان-حفظ می کند. تیم طراحی سوزوکی برای به دست آوردن ظاهری پیچیده در نمادین هایابوسا ، خطوط و اشکال متمایزی را برای دستیابی به جلوه ای از ظرافت و عملکرد نهایی در نظر گرفت.برای سال 2022 ، سواران می توانند از بین طرح های رنگی Glass Sparkle Black & Candy Burnt Gold ، Metallic Matth Sword Silver & Candy Daring Red یا Pearl Brilliant White & Metallic Matte Stellar Blue رنگ را انتخاب کنند. هر طرح دارای نمادهای Hayabusa Kanji و لوگوهای نام مدل است.

موتور اسطوره ای 1340 سی سی ، سیلندر DOHC هایابوسا به طور کامل مهندسی شده است و از بدنه های دریچه گاز الکترونیکی Ride-by-Wire با تزریق سوخت دوگانه که به هر سیلندر تغذیه می کند تغذیه می شود و با هوای تحت فشار از ورودی های سوزوکی Ram Air Direct (SRAD) در  فیرینگ آیرودینامیکی سیستم اگزوز  دوقلو جدید و متقارن سبک تر با جریان بهتر و یک خروجی اگزوز محرک است.ارتقاء فریم آلومینیومی کالیبر فوق العاده  Hayabusa superbike منجر به سواری پایدارتر با هندلینگ عالی می شود که می توان آن را از طریق سیستم تعلیق قابل تنظیم KYB انجام داد. آیرودینامیک بهینه و حفاظت از باد راحتی را ایجاد می کند در حالی که عملکرد ترمز بهبود یافته اعتماد راننده را القا می کند.


هایابوسا از نسخه پیشرفته سیستم سواری هوشمند سوزوکی (S.I.R.S.) استفاده می کند. مجموعه ای جامع از وسایل کمکی  الکترونیکی مانند سیستم های کروز کنترل و شیفت سریع دو طرفه که می تواند ویژگی های عملکرد موتورسیکلت را مطابق با شرایط و خواسته های سوارکار بهینه سازی و شخصی سازی کند.  هایابوسا این مجموعه کمک های ممتاز را ارائه می دهد که به طور همزمان عملکرد و راحتی را افزایش می دهد و سواران از تجربه نهایی  لذت می برند.موتور 1340 سی سی ، 4 زمانه ، سرد مایع ، 4 سیلندر ، DOHC

Bore x Stroke 81.0 میلی متر در 65.0 میلی متر (3.19 اینچ در 2.56 اینچ)

نسبت فشرده سازی 12.5: 1

سیستم سوخت تزریق سوخت با  دریچه گاز Ride-by-Wire

استارت الکتریک

روغنکاری مخزن مرطوب

کلاچ  از نوع چند صفحه ای ، مجهز به SCAS

قیمت 18،599 دلار (انگلستان 16،499 پوند)

دنده 6 سرعته

 لاستیک جلو  tubeless 120/70ZR17M/C (58W)

لاستیک عقب  tubeless 190/50ZR17M/C (73W)

ظرفیت مخزن سوخت 20.0 لیتر (5.3 گالن آمریکا)

ترمز جلو Brembo Stylema ، 4 پیستون ، دیسک دوقلو ، مجهز به  SCAS