گفته می شود که سامسونگ گلکسی S22 اولترا از سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی نسل سوم  برخوردار است . انتظار می رفت که سامسونگ سنسور دوربین با وضوح بالاتر را به Galaxy S22 Ultra بیاورد اما به نظر می رسد از نسخه دقیق تری از سنسور استفاده شده در Samsung Galaxy S21 Ultra استفاده خواهد کرد. غول فناوری کره ای هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد مجموعه Galaxy S22 به اشتراک نگذاشته است ، اما چند مورد در مورد دوربین گوشی از جمله همکاری با Olympus نشت شده است.

سامسونگ در فوریه امسال سری گلکسی S21 پرچمدار خود را با سامسونگ Galaxy S21 Ultra با سنسور دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی به همراه سه سنسور دیگر عرضه کرد. در ماه آوریل ، گزارش شد که سامسونگ ممکن است با Olympus برای تولید ماژول های دوربین برای نسل بعدی تلفن های هوشمند Galaxy همکاری کند. در همان ماه ، تصاویر ارائه شده برای Galaxy S22 Ultra یک سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی همراه با نام تجاری Olympus نشان داد. در حال حاضر ، یک ناشناس معروف از چین در Weibo اعلام کرده است که سامسونگ از سنسور 200 مگاپیکسلی در Galaxy S22 Ultra استفاده نمی کند بلکه در عوض از سنسور نسل سوم 108 مگاپیکسلی استفاده می کند.

صفحه نمایش 6.8 inches

1440 x 3200 Pixels

باتری : 5000 mAh

این راهنما می گوید که این شرکت سنسور 108 مگاپیکسلی را که در Galaxy S21 Ultra استفاده کرده است با بهینه سازی نرم افزاری . در ماه ژانویه ، سامسونگ سنسور تصویر ISOCELL HM3 خود را معرفی کرد که به Galaxy S21 Ultra راه یافت. این شرکت این سنسور را برای Galaxy S22 Ultra بیشتر تغییر خواهد داد.

همانطور که در گذشته مشاهده کردیم ، سنسور مگاپیکسلی بالاتر همیشه بهتر از سنسوری با تعداد مگاپیکسل کمتر نیست. حفظ سنسور 108 مگاپیکسلی برای Galaxy S22 Ultra و بهبود و بهینه سازی بیشتر پردازنده تصویر ، می تواند پیشرفت چشمگیری در کیفیت عکس و فیلم نشان دهد.

در حال حاضر ، هیچ اطلاعات رسمی در مورد سری Galaxy S22 وجود ندارد ، اما اطلاعات فاش شده قبلی نشان می دهد که سامسونگ Galaxy S22 دارای یک دوربین سه گانه پشتی است که شامل یک سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی ، یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض ، و یک لنز تله فوتو 12 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3x.