سونی بی سر و صدا یک مدل اصلاح شده PS5 را روانه بازار کرده است. Press Start ، یک سایت بازی مستقر در استرالیا ، گزارش می دهد که مدلهای اصلاح شده PS5 دارای یک پیچ جدید برای پایه است که دیگر نیازی به پیچ گوشتی ندارد. گفته می شود پیچ جدید تعبیه شده که در قسمت بالایی آن قرار دارد و به راحتی با دست تنظیم می شود.

مطبوعات استارت همچنین گزارش می دهند که این مدل های PS5 به روز شده حدود 300 گرم (0.6 پوند) سبک تر از نسخه اصلی هستند ، اما مشخص نیست که سونی چه چیزی را حذف کرده یا تغییر داده است تا وزن را کاهش دهد. PS5 های جدید با شماره مدل CFI-1102A به جای CFI-1000 موجود در نسخه اصلی ، ارسال می شوند.

به نظر می رسد استرالیا یکی از اولین کشورهایی است که این مدلهای PS5 را کمی اصلاح کرده است ، پس از اینکه ماه گذشته در یک دفترچه راهنمای ژاپنی مشاهده شد. به نظر می رسد که آنها در برخی از مناطق ایالات متحده نیز حمل می شوند. کاربر توییتر bdp2007 عکس هایی از ظاهری که به نظر می رسد به روزرسانی در پایه کلی است ، با طراحی گیره جدید توئیت کرده است.

در حالی که سونی نیاز به پیچ گوشتی را برای پایه  توصیه شده برطرف کرده است ، اما شما هنوز  نیاز دارید تا به حافظه ذخیره سازی SSD M.2 قابل تعویض بر روی کنسول دسترسی پیدا کنید.

سونی در حال برنامه ریزی برای راه اندازی حافظه SSD قابل جابجایی با به روز رسانی نرم افزاری آینده است. این به روزرسانی ، که در حال حاضر برای تسترهای بتا در دسترس است ، همچنین شامل بهبود رابط کاربری داشبورد PS5 ، پشتیبانی از صدای سه بعدی برای بلندگوهای داخلی تلویزیون و راهی بهتر برای تمایز بین نسخه های PS4 و PS5 بازی ها است.