مدل  پرچمدار Triumph با تغییرات کلیدی در طبیعت مشاهده شد.

سبک تر و قدرتمندتر ،   Tiger 1200 جدید در راه است. Tiger 1200 کاملاً جدید اکنون به مراحل پایانی هیجان انگیز آزمایش خود رسیده است.

کلمه "تحول" به تنهایی کافی نیست . Tiger 1200 باورنکردنی که برای ارائه آخرین ماجراجویی با ظرفیت بالا طراحی شده است ، هر مزیتی را در یک خانواده موتورسیکلت جدید به ارمغان می آورد. 1200 جدید که در حال حاضر به مراتب سبک تر از نزدیکترین رقابت خود است ، با تحولی شگفت انگیز در وزن ، مزیت موتور سه گانه را با یک بعد جدید در چابکی ، کنترل و هندلینگ برتر کلاس ترکیب می کند.

مشخصات  این تایگر جدید بسیار تاثیرگذار است ، که بازتابی از استایل جدید مدلهای تازه  900 است ، که در حال حاضر به عنوان GT (خیابانی) و Rally (خارج از جاده) بر خلاف XR و XC طبقه بندی شده اند.

در حالی که به نظر می رسد Tiger Sport 660 یک وسیله مقرون به صرفه و خیابانی است ، Tiger 1200 جدید باید یک مدل ماجراجویی سنتی تر با برچسب قیمت بسیار بالاتر باشد. اگر Triumph در واقع وزن محدود مدل های ماجراجویی بزرگ با جابجایی بزرگ ، از جمله KTM قوی را کاهش دهد ، این یک دستاورد کامل خواهد بود.

وقتی محدوده 800 به 900 سی سی در سال 2020 تغییر کرد ، نه تنها گشتاور و قدرت متوسطی به دست آورد ، وزن آن را کم کرد و همچنین در سیستم تعلیق نیز تغییر ایجاد کرد ،  امیدواریم در این مدل جدید 1200 ببر 2021 ، که احتمالاً به 1250 یا 1300 سی سی تغییر می کند ،  الزامات انتشار گازهای گلخانه ای اروپا

پیشرانه به طور کامل دوباره طراحی شده است و تک تک عناصر برای افزایش کارایی و کاهش  طراحی شده اند و موتور جدید را تا 7 کیلوگرم سبک تر می کنند. با وجود ظرفیت بیشتر ، نسبت به پیشرانه قبلی Speed Triple فشرده تر است و به مدل جدید تعادل کامل پرخاشگری ، عملکرد و کنترل را می بخشد.

کل سیستم دیفرانسیل عقب روی این نمونه اولیه جدید است و سیستم بازوی چرخشی دو طرفه جایگزین واحد یک طرفه ما در Tiger 1200s شده است. سیستم تعلیق Showa به احتمال زیاد جایگزین کیت WP 1200 جلو و عقب می شود ، تغییری که قبلاً در رالی 900 نشان داده شده است ، که برای سال 2020 یک اینچ مفید بوده است ، دستاوردی که شاید در ببرهای بزرگتر همسان باشد. همچنین برای این مدل 2021 یک قاب فرعی پشتی وجود دارد که تعمیر چرخها را آسان تر و کم هزینه تر می کند.

همانطور که انتظار می رفت ، این ببر دارای یک موتور سه گانه داخلی است ، اگرچه  نسبت به نسخه قبلی 1215 سی سی جمع و جورتر به نظر می رسد و احتمالاً از یک میل لنگ جدید و  شلیک منحصر به فرد 1 ، 3 ، 2 موجود در موتور جدید 900 استفاده می کند. بازخورد  موتور را بهبود می بخشد. افزایش ناچیز ظرفیت در اکثر پلتفرم ها امروزه راهی برای تولیدکنندگان است تا بدون از دست دادن عملکرد ، استانداردهای آلاینده های پیش رو را برآورده کنند ، و اگر ببر 900 یک شاخص باشد ، مدل جدید آن به بازدهی بالایی دست می یابد.

به نظر می رسد مدت زیادی نباز نیست تا منتظر بمانیم .  به احتمال زیاد در سال جاری آن را خواهیم دید.