فوجی فیلم دوربین GFX 50S II را با فرمت مدیوم به عنوان جدیدترین محصول در مجموعه دوربین های دیجیتال بدون آینه GFX خود اعلام کرده است. Fujifilm GFX 50S II مجهز به سنسور فرمت بزرگ 51.4 مگاپیکسل با قدرت تفکیک تصویر است که ادعا می شود جزئیات و وضوح بیشتری را ثبت می کند. علاوه بر این ، GFX 50S II دارای مکانیزم تثبیت تصویر پنج محوره است که تا 6.5 توقف کاهش ارتعاش را فراهم می کند. این شرکت همچنین دوربین دیجیتال X-T30 خود را با عرضه X-T30 II به روز کرده است. این دوربین دارای سنسور 26.4 مگاپیکسلی X-Trans CMOS با حافظه بیشتر نسبت به نسخه قبلی خود و LCD بهبود یافته با 1.68 میلیون نقطه وضوح است. Fujifilm یک سری لنزهای جدید را نیز معرفی کرده است.

قیمت  Fujifilm GFX 50S II فقط برای خود دوربین تنها 3،999 دلار است. این دوربین مقرون به صرفه ترین دوربین دیجیتال با فرمت متوسط شرکت است. انتظار می رود در اواخر اکتبر در دسترس باشد. دوربین جدید فوجی فیلم دارای سنسور 51.4 مگاپیکسل با اندازه بزرگ است که ادعا می شود از طراحی تخصصی استفاده می کند که وضوح نور را در هر پیکسل به حداکثر می رساند و وضوح تصویر را بهبود می بخشد.

GFX 50S II با 19 حالت شبیه سازی فیلم ، از جمله Nostalgic Neg - که در اصل در GFX 100S Fujifilm راه اندازی شده بود - ارائه می شود که با اشباع بالا و تناژ نرم مشخص می شود. GFX50S II همچنین دارای یک مکانیزم تثبیت تصویر پنج محوره است که حداکثر 6.5 توقف را برای کاهش ارتعاش فراهم می کند. این دستگاه دارای سیستم AF با دقت بالا است و ادعا می شود که در مقایسه با نسل قبلی GFX 50S ، فوکوس خودکار دقیق تری در تشخیص چهره/ چشم دارد. این دوربین همچنین دارای مکانیزم جمع و جور و تثبیت کننده تصویر داخلی (IBIS) و عملکرد Pixel Shift Multi-Shot است که قادر به ایجاد تصاویر 200 مگاپیکسلی تقریباً کاملاً عاری از نمایش رنگهای کاذب است.