خودروساز چینی تانک از همان خانواده شرکت  هاوال و اورا ، تانک  500 را در  نمایشگاه چنگدو به بازار عرضه می کند. این مدل زیبا ، نمای بیرونی ناهموار  را با کابینی با تکنولوژی بالا ترکیب می کند.

ظاهر بیرونی تانک 500  از SUV های بزرگ آمریکایی الهام گرفته شده است. زاویه های عمودی و اشکال تراش خورده یادآور مدل هایی مانند شورولت سابربن ، فورد اکسپدیشن و جیپ گرند چروکی ال است. جلوپنجره ای عظیم با روکش فلزی در جلو و علامت T بزرگ Tank وجود دارد. شکافی در انتهای کاپوت وجود دارد که جلوه ای اسپرت به آن می بخشد.

از طرف دیگر ، تانک 500 دارای شکل دو جعبه ای کلاسیک است. یک قطعه بزرگ کروم در اطراف پنجره ها و نرده های سقف متناسب وجود دارد. یک اسپویلر برجسته به پشت سقف متصل می شود و یک لاستیک زاپاس در عقب وجود دارد.

در داخل ، تانک 500 لوکس به نظر می رسد. راننده به یک دسته ابزار دیجیتال 12.3 اینچی نگاه می کند. در کنار آن ، یک صفحه نمایش سرگرمی 14.6 اینچی شبیه تبلت در قسمت مرکزی قرار دارد. دریچه های تهویه مطبوع با تزئینات فلزی در اطراف آنها در زیر صفحه وجود دارد و کنترل‌ها برای سیستم به خوبی در پایین این ناحیه قرار دارند.

با نام تانک 500 (اگرچه قبلاً به آن تانک 600 می گفتند) ، واگن بزرگ 4x4 جدید در کنار بقیه محدوده مخزن در حال رشد برای استرالیا در حال بررسی است ، با جیپ رانگلر که با تانک 300 رقابت می کند شروع می شود. اینجا تا سال  2022

نیرو از یک موتور 3.0 لیتری توربوشارژ V6 است که 349 اسب بخار قدرت (260 کیلووات) و 369 پوند فوت (500 نیوتون متر) گشتاور دارد. این خودرو از طریق جعبه دنده اتوماتیک 9 سرعته کار می کند. به گفته Drive from Australia ،  سیستم دو دیفرانسیل عرضه می شود  و قفل دیفرانسیل برای چهار چرخ ، جلو  و عقب نیز وجود خواهد داشت.

طول تانک 500 بدون احتساب چرخ یدکی در پشت ، 192 اینچ (4878 میلی متر) طول دارد. برای نشان دادن این عدد ، جیپ گرند چروکی L جدید 204.9 اینچ (5204 میلی متر) طول دارد. 

همچنین مشخصات خارج از جاده تانک 500 مشابه 29.6 درجه ، خروج 24 درجه و زاویه شکست 22 درجه ، به علاوه 224 میلی متر فاصله از سطح زمین و حداکثر عمق حرکت 800 میلی متر است.

گزارشات رسانه های چینی همچنین نشان می دهد که تانک 500 از سیستم تعلیق فنر کویل در دو طرف آن استفاده می کند و از نسل سوم سیستم چهار چرخ محرک قادر به توزیع گشتاور بین چرخ های مختلف در عرض 50 میلی ثانیه است.

گفته می شود قفل دیفرانسیل جلو و عقب به همراه 11 حالت رانندگی خارج از جاده با برد پایین و قابلیت جابجایی بین دو و چهار چرخ محرک با سرعت حداکثر 80 کیلومتر در ساعت در دسترس خواهد بود.

سایر ویژگی های برجسته شامل انتخاب دنده کریستالی ، سیستم صوتی ممتاز Yanfei Lishi ، تزئینات صندلی چرمی ، تزئینات داخلی چوبی و حداقل در چین ، گزینه هایی از جمله رنگ دو رنگ ، پله های کناری قدرتمند و درب پشتی با لولای بالا یا کناری 

اگر در استرالیا فروخته شود ، انتظار داشته باشید که تانک 500 به میزان قابل توجهی از LandCruiser جدید (از 99،458 دلار رانندگی) کمتر شود ، همانطور که تانک متوسط 300 بسیار ارزان تر از Wrangler خواهد بود.

فروش تانک 500 اواخر امسال در چین آغاز می شود. هنوز مشخص نیست که آیا SUV بالاخره در بازارهای دیگر به فروش می رسد یا خیر.