شش سال طولانی می گذرد ، اما یونیکوب و تیم 17 سرانجام دنباله ای از Sheltered ، بازی مدیریت و بقای منابع پس از آخرالزمانی را که اساساً Fallout Shelter است ، به ما می دهند ، فقط بدون نام تجاری بتسدا از نظر زیبایی Pipboy پس از جنگ. پناهگاه 2 - امروز منتشر می شود - شما را در مالکیت آخرالزمان (پس از) و زنده نگه داشتن کلنی نوپای بازماندگان خود به هر طریقی که باشد ، به چالش می کشد.

مکانیک های جدید بازی Sheltered 2 شامل جناح هایی است که می توانید با دیگر جوامع در سرزمین بیابانی تعامل داشته باشید و یک حامی جناح که نماینده بازیکن است. این حامی کاملاً قابل تنظیم است و ستون جامعه شما است - اگر آنها بمیرند ، بازی تمام می شود.

سایر مکانیک های اصلی اصلی نیز با موتور سه بعدی مدرن برمی گردند. شما منابع زیادی برای مدیریت خواهید داشت (بدیهی است) و زمین بایر یک مکان خطرناک است که مملو از خطرات مانند گرسنگی ، خفگی ، دمای شدید و - اگر خوش شانس باشید - دعوا با دیگر بازماندگان است. در صورت نیاز به نبرد با افراد دیگر ، یک لایه تاکتیکی نوبتی وجود دارد که می توانید از طیف وسیعی از سلاح های موقت استفاده کنید. نکته آخر اینکه خودروهای زیادی برای نجات و تعمیر وجود دارد.