"Dune" ، اقتباسی خیره کننده از رمان علمی-تخیلی فرانک هربرت در  ، گیشه بین المللی را در اولین فیلم خود شعله ور کرد و 35.8 میلیون دلار از 24 بازار خارج از کشور جمع آوری کرد. این یک شروع امیدوار کننده با توجه به وضعیت دشوار سینما در بسیاری از مناطق خارجی در میان همه گیری است.

فیلم «دون» به کارگردانی دنیس ویلنوو و بازی تیموتی شالامت ، زندایا و اسکار ایزاک در رتبه 1 در اکثر بازارهای بین المللی قرار گرفت و با 7/6 میلیون دلار از 2100 صفحه نمایش ، قوی ترین مشارکت را در روسیه داشت و پس از آن فرانسه (7،5 میلیون دلار از 892 صفحه) ، آلمان (4.9 میلیون دلار از 900 صفحه نمایش) و ایتالیا (2.6 میلیون دلار از 740 صفحه نمایش). با توجه به جلوه های ویژه جاه طلبانه آن ، تعجبی ندارد که بسیاری از مخاطبان ترجیح داده اند "Dune" را در صفحه های برتر تماشا کنند. Imax 3.6 میلیون دلار از فروش بلیط این آخر هفته را به خود اختصاص داده است که تقریباً 10 of از کل درآمد گیشه این فیلم را تشکیل می دهد.

در سطح بین المللی ، بسیاری از کشورها هنوز محدودیت ظرفیت دارند و برخی مناطق ، از جمله فرانسه ، ایتالیا و آلمان ، مشتریان را ملزم به داشتن گذرنامه واکسن برای رفتن به سینما کرده اند. در همان زمان ، کره ، ژاپن ، استرالیا و اکثریت آسیای جنوب شرقی اقدامات شدیدتری را برای قرنطینه اعمال کردند ، بدین معنا که اکثر مولتی پلکس ها مجبور به بستن شده اند و کسانی که به آنها اجازه باز ماندن داده شده است ، ساعات کار آنها کاهش یافته است. "Dune" به عنوان نشانه ای مثبت برای نمایش های بزرگش ، سرانجام تاریخ اکران خود را در چین تعیین کرد در حالی که چندین فیلم هالیوودی نتوانستند در بزرگترین بازار فیلم جهان بازی کنند. این فیلم در 22 اکتبر در چین اکران می شود.

"Dune" ، حماسه فضایی با بودجه 165 میلیون دلاری از کمپانی برادران وارنر و Legendary ، تا 22 اکتبر در ایالات متحده افتتاح نخواهد شد ، زمانی که همزمان روی HBO Max فرود می آید. ویلنوو در ابتدا از تصمیم برای قرار دادن فیلم ناراحت بود ، تصمیمی که به گفته وی برای نمایش روی پرده بزرگ ، روی پلتفرم های دیجیتالی در همان روز اکران در سینما طراحی شده بود ، اما سرانجام کارگردان به استراتژی ترکیبی رسید. یکی از دلایلی که "Dune" در آمریکای شمالی بسیار دیرتر از سایر نقاط جهان در حال تلاش برای مهار دزدی دریایی است.

در جای دیگری از گیشه بین المللی ، درام غربی کلینت ایستوود به نام "گری ماچو" (همچنین از برادران وارنر) در اولین نمایش خود شکست خورد و 350 هزار دلار خاموش را از 18 بازار خارجی و 585 نمایشگر جمع آوری کرد. این فیلم با بودجه 33 میلیون دلاری در آمریکای شمالی ، جایی که روز و تاریخ آن در HBO Max نمایش داده شد ، سقوط کرد و مجموع فروش جهانی آن 4.8 میلیون دلار بود.

"تپه" تنها فیلم هالیوودی نبود که بینندگان بین المللی را به خود جلب کرد. فیلم "شانگ چی و افسانه ده حلقه" دیزنی نمایش دیگری قوی در سینماها داشت و در آخر هفته 20.3 میلیون دلار از 43 سرزمین خارجی دریافت کرد. ماجراجویی ابرقهرمانی مارول با بازی سیمو لیو و اوکوافینا ، 143 میلیون دلار در سطح بین المللی و 176 میلیون دلار در داخل به دست آورده است و مجموع فروش جهانی آن به 320 میلیون دلار می رسد. پس از سه هفته اکران ، "شانگ چی" در حال حاضر چهارمین فیلم پرفروش سال است.