TPM (Module Platform Trusted) 2.0 مقصر اصلی سردرگمی در مورد نیازهای سیستم ویندوز 11 است. در تلاش برای ایمن تر کردن سیستم عامل ، مایکروسافت از نصب ویندوز 11 بر روی هر سیستمی با CPU که از استاندارد امنیتی پشتیبانی نمی کند ، خودداری کرده است.

با این حال ، هنگام نصب آخرین نسخه بتا ویندوز 11 بر روی سخت افزارهای پشتیبانی نشده ، مرحله جدیدی در روند نصب ظاهر می شود. این باعث می شود کاربران بپذیرند که نصب سیستم عامل "توصیه نمی شود" و رایانه آنها "دیگر پشتیبانی نمی شود و حق دریافت به روز رسانی را نخواهد داشت."

مشخص نیست که آیا این نتیجه نهایی آزمایشات مایکروسافت با نسل هفتم اینتل ، AMD Zen 1 و سایر پردازنده های قدیمی با ویندوز 11 است ، اما این حداقل راهکاری برای نصب بدون راه حل های پیچیده ارائه می دهد. حتی در آن صورت ، عدم پشتیبانی و به روزرسانی های رسمی ممکن است برای کاربران بسیار زیاد باشد.

خوشبختانه هیچ عجله ای برای پرش به ویندوز 11 وجود ندارد زیرا پشتیبانی از ویندوز 10 مایکروسافت تا سال 2025 ادامه خواهد داشت. این به ما زمان زیادی می دهد تا برای بهترین پردازنده گیمینگ زمانی که در نهایت جهش می کنیم ، مقداری پول پس انداز کنیم.