EA ویژگی جدید در رابطه با ۲۰۴۲ Battlefield اعلام کرده‌ است. پورتال های جنگی  یک حالت خلاقانه قابل تنظیم است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا مبارزات منحصر به فرد خود را خلق کرده و به اشتراک بگذارند و سناریوهای مختلفی را بسازند که سلاح‌ها، نقشه‌ها، و وسایل نقلیه را شامل میشود


بازیکنان همچنین می توانند اسلحه ، ابزار و وسایل نقلیه از سراسر دوره های مختلف تاریخی را در کنار جناح های کلاسیک بازی های قبلی قرار دهند. پورتال های مختلفی از عناوین اولیه را در بر خواهد گرفت، را در خود گنجانده است ، به این معنی که شما می توانید مانند نقش 2011 در بازی Battlefield 3 Recon بازی کنید. و البته ، موارد جدید در Battlefield 2042  در دسترس خواهد بود.

به عنوان مثال، بازیکنان قادر خواهند بود تا مبارزه‌ای را ایجاد کنند که در آن تیم‌های سربازان از میدان جنگ در سال ۱۹۴۲ علیه ارتش آینده جنگ Battlefield، یا یک مسابقه وسیله نقلیه بین هواپیماهای WW۲ کلاسیک و هلیکوپترهای جنگی مدرن رقابت کنند.و علاوه بر ارائه مکمل جدید Battlefield 2042 از نقشه ها برای بازی ، پورتال ها همچنین شش نقشه کلاسیک را ارائه می دهند: نقشه های Battle Of The Bulge و El Alamein در Battlefield 1942 ، نقشه های Arica Harbour و Valparaiso Battlefield: Bad Company 2 و Battlefield 3's Border Caspian Border 

Dice می گوید که محتوای جدیدی که به Battlefield 2042 اصلی به Portal اضافه می کند نیز اضافه خواهد شد ، بنابراین تعداد زیادی ابزار جدید برای بازی در حالت سفارشی وجود خواهد داشت زیرا سلاح ها ، وسایل نقلیه و کلاس های اضافی با گذشت زمان اضافه می شوند. 

Battlefield 2042 قرار است در تاریخ 22 اکتبر برای Xbox One ، PlayStation 4 ، PC ، Xbox Series X / S و PlayStation 5 منتشر شود.