2021 کاوازاکی KX450X: عملکرد برنده قهرمانی

معرفی کاوازاکی جدید 2021 KX450X…

کاملاً جدید KX450X 2021 به عنوان مدل پرچمدار رقابت های خارج از جاده KX طراحی شده است. KX450X چه در جنگل ، چه در صحرا و چه در رشته های صحرایی ، یک ماشین قهرمانی آماده مسابقات است که درست در پشت نمایشگاه قرار دارد و دارای ویژگی های برنده متعددی از همتای موتور کراس خود ، KX450 است.

یک موتور مسابقه ای کراس کانتری که برای سوارکاران با تجربه تر تنظیم شده است ، موتور چهار زمانه 449 سی سی خنک کننده مایع ، قاب باریک آلومینیومی ، سیستم تعلیق فناوری Showa A-KIT ، کلاچ هیدرولیک و استارت الکتریکی ، ترکیب نهایی بسته قهرمانی قهرمانی است.
KX450X با اجزای برنده مسابقه ساخته شده است تا به سواران کاوازاکی برای صعود به بالای تریبون کمک کند. از موتور نمایشگاه تا پیست مسابقه ، عملکرد موتورسیکلت های خانواده KX کاوازاکی اثبات شجره نامه مهندسی آن است.

کاوازاکی با سابقه ای غنی در مسابقات آفرود ، KX 450X جدید را به خط آفرود خود اضافه می کند. مسابقه جدید crosscountry تمام عملکردهای قهرمانی و سبک کارخانه موتورسوار KX ™ 450 را حفظ می کند اما تنظیمات و تنظیمات موتور مخصوص X و رینگ های 21/18 اینچی مجهز به لاستیک های نوع enduro و راحت را اضافه می کند. ویژگی های استاندارد مانند پایه جانبی و صفحه لغزش.

2021 کاوازاکی KX450X Totalmotorcycle.com ویژگی های کلیدی

     ALL-NEW تنظیمات موتور و سیستم تعلیق آفرود
     ALL-NEW چرخ جلو 21 اینچی و چرخ عقب 18 اینچی
     لاستیک های جدید Dunlop GEOMAX AT81
     اجزای ترمز جدید
     صفحه جدید Skid
    کیک استند ALL-NEW

KX ™ 450X ویژگی های منحصر به فرد

ماهیت مسابقات خارج از جاده با موتور کراس/سوپر کراس متفاوت است. بنابراین KX ™ 450X دارای تغییرات زیر از پایه KX ™ 450 است.

در حالی که تمام قدرت موتور موتورسواری KX450 حفظ شده است ، نقشه تزریق/احتراق سوخت بهینه شده است تا مقدار ایده آل قدرت قابل استفاده برای شرایط مسابقه کراس کانتری را فراهم کند. سواران می توانند با استفاده از کیت کالیبراسیون قطعات و لوازم جانبی اصلی کاوازاکی ، تحویل برق را بر اساس نیازهای خاص خود تنظیم کنند.
چرخ دنده عقب بزرگتر از موتورسواری KX450 ، دنده های کوتاه تری را برای حرکت در مسیرهای خارج از جاده با قطعات شل سنگی ، سربالایی های صاف ، مسیرهای آلوده به ریشه و سایر موانع که نیاز به دنده کمتر دارند ، مناسب تر می کند.
چنگال فنری وارونه 49 میلی متری با عملکرد بالا و سیستم تعلیق عقب New Uni Trak مستقیماً از موتورسواری KX450 تهیه می شود. اما از آنجایی که مسابقات کراس کانتری پرش های بزرگی در پیست موتور کراس ندارد ، نرخ فنر و تنظیم میرایی برای مسابقات خارج از جاده بهینه شده است تا بازخورد بیشتری را ارائه دهد ، به ویژه هنگام سوار شدن در مسیرهای تهاجمی.

لنت های ترمز جلو مخصوص  عملکرد ترمزهای خارج از جاده را بهینه می کند.
چرخ عقب 18 اینچی مخصوص خارج از جاده به تایر اجازه می دهد تا دیواره جانبی بزرگتری برای سواری روانتر بر روی سنگها و ریشه ها داشته باشد ، به علاوه مقاومت بهتری در برابر خرج کردن تخت هنگام سوار شدن در چنین زمین هایی دارد. لاستیک های دانلوپ AT81 طوری طراحی شده اند که حداکثر کشش را در محیط سواری کراس کانتری ایجاد کنند.
پایه استاندارد جانبی پارکینگ مناسب را در مسیر فراهم می کند.
صفحه لغزنده و محافظ های پیشرفته موتور به محافظت از موتور در برابر زباله های دنباله کمک می کند.

فناوری اثبات شده توسط قهرمانی ماشین های مسابقه KX now اکنون به طور عمدی برای مسابقات خارج از جاده تنظیم شده است. کاوازاکی مفتخر است که مسابقات جدید خارج از جاده KX ™ را با مدل های جدید 2021 KX ™ 250X و KX ™ 450X اعلام کند.

به عنوان برندی که سابقه غنی در مسابقات خارج از جاده دارد و بیش از 25 قهرمانی در WORCS ، National Hare & Hound ، GNCC و Endurocross در 20 سال گذشته داشته است ، نمی توان انکار کرد که مدل های جدید KX آفرود دارای قدرت هستند با تکنولوژی که از میراث قهرمانان نشات گرفته است.

KX250X و KX450X دارای بسیاری از ویژگی های برنده با همتایان خود در موتور کراس از جمله موتور ، قاب ، شاسی و استایل هستند که با تنظیم منحصر به فرد کراس کانتری و تنظیماتی مانند تنظیمات سیستم تعلیق ، چرخ دنده ، ترکیب چرخ خارج از جاده 21 "/18" ، لاستیک Dunlop Geomax AT81 ، اجزای ترمز ، صفحه لغزش و پایه نگهدارنده. تنظیمات نرم تر سیستم تعلیق و نسبت دنده کوتاه تر ، به ایجاد بسته رانندگی مطلوب برای خطوط آماده KX خارج از جاده کمک می کند.

خط کراس کانتری KX که برای تسلط بر دوچرخه های مسابقه ای خارج از جاده در جنگل و بیابان توسعه یافته است ، زرادخانه ای از ویژگی های سبک کارخانه را در اختیار موتور سواران قرار می دهد ، همراه با عملکرد غالب موتور و شاسی درست در طبقه نمایشگاه.

2021 کاوازاکی KX450X Totalmotorcycle.com ویژگی ها و مزایا

این موتور دارای حداکثر قدرت قوی است در حالی که منحنی گشتاور مسطح باعث می شود شتاب گیری و کشش آسان شود. مهندسان برنده مسابقات قهرمانی سوپر دوچرخه سواری جهان توسط کاوازاکی ، قطار سوپاپ انگشتی را طراحی کردند که در ترکیب با حداقل از دست دادن اصطکاک و شیوه ورودی شیب دار نزولی ، به قدرت کمک می کند.

موتور 4 ضربه ای

     پیستون سبک به حداقل رساندن وزن متقابل و کمک به عملکرد موتور کمک می کند. این پیستون دارای طراحی پایین جعبه پل دار است که دارای مهاربند داخلی کاملاً یکدست مانند مواردی است که در مسابقه کارخانه استفاده می شود ، با دامن کوتاه و دنده های خارجی تقویت شده که منجر به پیستون سبک تر و قوی تر می شود.
     دامن پیستون با یک روان کننده فیلم خشک پوشانده شده است تا اصطکاک بین پیستون و سیلندر را برای افزایش عملکرد کاهش دهد.

یاتاقانهای ساده در انتهای بزرگ میله اتصال باعث کاهش تلفات مکانیکی و افزایش قدرت می شوند.
جابجایی سیلندر 8.5 میلی متر به جلو است تا اصطکاک را کاهش داده و تولید برق کارآمدتری را امکان پذیر کند.
توری میل لنگ به شکل گوه لحظه جبران را برای عامل تعادل نزدیک به 60 درصد افزایش می دهد که نزدیک به دوچرخه کارخانه است. ضریب تعادل بالا به کاهش ارتعاش موتور ، تحویل قدرت نرم تر و افزایش عملکرد کمک می کند ، به ویژه در دورهای دور کم که پاسخ به طور قابل توجهی سریعتر است.

سیلندر آلومینیومی با روکش کامپوزیت کروم (KP) انتقال سریع حرارت ، مقاومت در برابر سایش فوق العاده و حفظ روغن کاری بهینه را برای افزایش کارایی و دوام فراهم می کند.
سیستم روانکاری نیمه خشک (KP) برای پاسخ سریعتر موتور. اکثریت روغن در گیربکس ذخیره می شود تا روغن اضافی را از میل لنگ دور نگه دارد و از اتلاف همزن سرقت برق جلوگیری کند. یک محفظه کم عمق روغن را در انتهای میل لنگ جمع می کند ، جایی که یک پمپ جمع کننده آن را به گیربکس منتقل می کند. این امر باعث می شود تا میل لنگ تا حد امکان پایین باشد تا به کاهش مرکز ثقل کمک کند.

سر سیلندر 4 سوپاپ مسابقه (KP)

     قطار سوپاپ انگشتی که توسط مهندسان برنده مسابقات قهرمانی سوپر دوچرخه جهانی کاوازاکی طراحی شده است ، به سوپاپ های با قطر بزرگ ، پروفیل های بادامک تهاجمی و محدودیت دور بالا برای عملکرد دور در دقیقه اجازه می دهد.
     فعال سازی سوپاپ انگشتی در مقایسه با عمل به سبک تاپتی ، جرم قطار سوپاپ را تقریباً 6.5 درصد کاهش می دهد و همچنین اصطکاک را در لبه بادامک کاهش می دهد. پوشش DLC (کربن شبیه الماس) روی پیروان به جلوگیری از سایش کمک می کند.

لوب های میل بادامک تهاجمی دارای یک پوشش کیت نیترید برای دوام هستند.
دریچه های خروجی 40 میلی متری و دریچه خروجی 33 میلی متری از جنس تیتانیوم هستند که به کاهش وزن کمک می کند.
نگهدارنده های فنر سوپاپ فولادی کروم نیز سبک بوده و کنترل قابل اطمینان سوپاپ را در دور بالا ایجاد می کند.
هنگام ریختن سر سیلندر ، هسته های ورودی ورودی به گونه ای پوشانده می شوند که سطوح بسیار صافی برای افزایش بازده مصرف داشته باشند.

دریافت Downdraft

     مسیریابی ورودی به سبک Downdraft دارای زاویه 20 درجه برای یک رویکرد مستقیم برای هوای ورودی است که کارایی پر شدن سیلندر را افزایش داده و به قدرت کمک می کند.
     دریچه گاز 44 میلیمتری برای حداکثر عملکرد ، به ویژه در دورهای دور زیاد و عبور بیش از حد ، هوای فراوانی را جریان می دهد. جهت معکوس دریچه پروانه را از بالا باز می کند تا بهینه سازی سوخت بهینه از انژکتور نصب شده در بالا انجام شود.
     انژکتور اتمیزه کننده خوب ، 12 سوراخ ، قطرات 75 میکرون را اسپری می کند و به تحویل قدرت نرم و پاسخ عالی موتور در دریچه گاز جزئی کمک می کند.

اگزوز رزوناتور

     لوله هدر بلند به قدرت پایین قوی کمک می کند.
     سیستم اگزوز دارای یک محفظه تشدید کننده است تا طول لوله اگزوز را به طور مثر افزایش داده و صدای خروجی را کاهش دهد.

کلاچ هیدرولیک دیسکی مخروطی

     کلاچ از یک فنر دیسکی مخروطی به جای پنج فنر پیچ خورده برای فعال سازی کلاچ سبک در هنگام کشیدن اهرم و یک محدوده گسترده درگیر کلاچ استفاده می کند که سوار را در کنترل کلاچ کمک می کند. سرعت فنر دیسک مخروطی با کشیدن اهرم کلاچ کاهش می یابد به طوری که عملکرد اهرم بسیار سبک است تا به کاهش خستگی سوار در رویدادهای طولانی آفرود کمک کند.
     کلاچ هیدرولیک کاوازاکی احساس مستقیم و عملکرد اهرم نور را ارائه می دهد. بازی کمتر هنگام گرم شدن کلاچ در حین استفاده سنگین باعث ایجاد حس ثبات بیشتر می شود.

استارت برقی

راحتی کار با موتور دکمه ای سریع و آسان را فراهم می کند.

     مجهز به باتری سبک و جمع و جور لیتیوم یون است که به کاهش حداقل وزن کمک می کند.
     سیستم آزادسازی فشاری گریز از مرکز بر روی بادی اگزوز یک سوپاپ خروجی را برای سهولت راه اندازی بالا می آورد. ساختار ساده سیستم وزن کمی دارد و بسیار قابل اعتماد است
     توجه: فقط از شارژر باتری مخصوص یون لیتیوم برای جلوگیری از آسیب کشنده باتری استفاده کنید.

تنظیم آسان DFI

     سواران می توانند تنظیمات DFI را به سادگی با تعویض اتصال دهنده در سمت راست ساقه فرمان تغییر دهند. سواران می توانند از بین تنظیمات زمین استاندارد ، سخت یا نرم متناسب با شرایط سواری انتخاب کنند.

کیت کالیبراسیون KX FI برای استفاده آسان (اختیاری)

     لوازم جانبی KX FI Calibration Kit دارای کنترلر دستی است که کاربران را قادر می سازد تا به سادگی با اتصال کنترلر به ECU موتور ، ویژگی های موتور را در کنار صفحه تنظیم کنند.
     رابط کاربری کیت به راحتی قابل درک و استفاده آسان است.
     هفت نقشه مختلف روی کنترلر بارگذاری می شود تا ECU را متناسب با شرایط آهنگ تنظیم کند. نقشه های اضافی را می توان ایجاد کرد و روی کنترلر دستی ذخیره کرد یا روی رایانه شخصی با انتقال داده بین کنترلر و رایانه از طریق کارت SD انجام شد.
     هنگامی که به ECU متصل می شوید ، می توانید از کنترلر برای نمایش وضعیت موتور در حال استفاده استفاده کنید.
     قابل استفاده در تمام مدلهای KX equipped مجهز به DFI.

راه اندازی حالت کنترل

     مشابه سیستم مورد استفاده در مسابقات اتومبیل رانی موتور Monster Energy® Kawasaki ، به سواران اجازه می دهد تا با فشردن یک دکمه ، نقشه موتور جداگانه ای را طراحی کنند که به آنها کمک می کند تا در حرکات زنده موتور حرکتی ایجاد کنند.
     نقشه راه اندازی حالت کنترل زمان احتراق را به تاخیر می اندازد و به تایر اجازه می دهد در موقعیت های کششی پایین دست بگیرد و به سواران اجازه می دهد تا روی خطوط خود تمرکز کنند.
     حتی برای سواران سطح بالا ، کنترل قدرت عظیم KX450X در ابتدا نیاز به کنترل گاز و ظرافت کلاچ دارد. با اندکی کاهش این قدرت ، Launch Control Mode به سواران کمک می کند تا کشش را به حداکثر برسانند و شانس شروع خوبی را افزایش دهند.

راه اندازی حالت کنترل بیشترین تأثیر را در چند ثانیه اول رهاسازی کلاچ در ابتدا دارد - مهمترین زمان برای پیش افتادن از رقبا برای موقعیت بهتر رفتن در اولین کرنر.
هنگامی که موتور در حال کار است با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کنترل راه اندازی ، واقع در فرمان چپ ، به مدت دو ثانیه یا بیشتر در حالت خنثی ، دنده اول یا دوم ، فعال می شود. هنگامی که فعال است ، چراغ نشانگر کنار دکمه به سرعت چشمک می زند تا سوار بداند سیستم درگیر است.
هنگامی که گیربکس به دنده سوم منتقل می شود ، سیستم به طور خودکار خاموش می شود و به نقشه معمولی موتور برمی گردد.
در صورت خرابی سیستم DFI ، چراغ نشانگر راه اندازی حالت کنترل نیز به عنوان چراغ هشدار عمل می کند.

قاب آلومینیومی محیط (KP)

     موتور به عنوان یک عضو فشرده استفاده می شود و به تعادل سفتی قاب کمک می کند.
     ناحیه سر فرمان با سفتی بهینه ، ریل های قاب اصلی و خط برای براکت های نوسان به تعادل کلی سفتی کمک می کند. ریلهای عریض پایین تر نیز به تعادل کلی سفتی کمک می کند.
     لوله پایین ترکیبی از قسمت جلویی جعلی با قطعه آلومینیومی پشتی است که به احساس بهتر جلویی کمک می کند.
     قاب آلومینیومی که از ترکیبی از قطعات جعلی ، اکسترود شده و ریخته گری تشکیل شده است ، با تعادل سختی پیچشی و طولی برای جابجایی سریع طراحی شده است.
     تأکید طراحی بر ارائه حداکثر کشش تحت شتاب. ابعاد و طراحی خاص شاسی (تقویت کننده دنده ها ، محور چرخان ، محور خروجی ، پایه های اتصال و محور عقب) برای جلوگیری از چمباتمه زدن شاسی و بهبود کشش.

چنگال سیم پیچ 49 میلیمتری SHOWA با فناوری A-Kit

     مجهز به چندین مورد توسعه یافته در چنگال کیت عملکرد پس از فروش درجه یک SHOWA’s A-Kit.

-لوله های داخلی با قطر بزرگ-به همان اندازه که در مسابقه کارخانه کاوازاکی استفاده می شود-پیستون های میرایی 39 میلی متری فشاری و سیلندر کارتریج 25 میلی متری را برای استفاده راحت و میرایی محکم استفاده می کند.

سطح داخلی لوله های چنگال بیرونی دارای بافت Dimplush Show Showa است ، که دارای روکش موجی است که به حفظ فیلم روغن برای عملکرد نرم تر کمک می کند. بافت Dimplush همچنین دارای پوشش کاشیما برای ایجاد یک سطح سخت و اصطکاک کم است که به جلوگیری از سایش کمک می کند تا سطوح کشویی برای مدت طولانی صاف بمانند. مواد روان کننده در پوشش به عملکرد روان تر سیستم تعلیق ، به ویژه در قسمت اولیه ضربه ، و احساس سواری بهتر کمک می کند.

روغن  با اصطکاک کم اصطکاک را بیشتر کاهش می دهد.

- پوشش سخت اکسید تیتانیوم در سطح بیرونی لوله های چنگال داخلی از کاهش ساییدگی ، خراش و سایر آسیب ها در لوله ها جلوگیری می کند و در عین حال باعث کاهش سفت شدن و بهبود عملکرد کلی چنگال می شود.

     بر اساس بازخورد تیم های مسابقه کارخانه کاوازاکی ، محور جلو 22 میلی متری باعث افزایش کشش جلو می شود.

سیستم تعلیق عقب جدید Uni-Trak

     شوک عقب جمع و جور دارای تنظیم کننده فشرده سازی قطر بزرگتر است که از حفره روغن در حرکات فرکانس بالا جلوگیری می کند و مجهز به مواردی از فن آوری شوک A-KIT Showa است.
     نسبتهای جدید تعلیق عقب Uni-Trak متناسب با شاسی انتخاب شده است. این اتصال در زیر نوار تاب ایجاد می شود و امکان تعلیق عقب بیشتر را فراهم می کند اما ارتفاع صندلی پایین را حفظ می کند. سفر اضافی عقب عملکرد سیستم تعلیق را در طیف وسیع تری از شرایط پیست ارائه می دهد.
     قابلیت تنظیم فشرده سازی دوگانه باعث می شود میرایی سرعت بالا و سرعت پایین به طور جداگانه تنظیم شود.
     داخل مخزن شوک دارای روکش آلومیتی خود روان کننده است که به جلوگیری از سایش سایش کمک می کند و اصطکاک را برای عملکرد روان تر تعلیق کاهش می دهد.

ترمزهای بزرگ

     دیسک ترمز جلو گلبرگ با نام تجاری ترمز 270 میلیمتری قدرت توقف فوق العاده ای را ارائه می دهد.
     سیلندر ترمز جلو کنترل اولیه فوق العاده ای را ارائه می دهد در حالی که به عملکرد کلی ترمز کمک می کند.
     دیسک ترمز عقب گلبرگ 240 میلی متری ترمز برای قدرت توقف قوی و افزایش بازخورد و احساس سوار ، در مسابقات طولانی مدت خارج از جاده که استقامت مورد آزمایش قرار می گیرد ، مفید است.
     شکل دیسک گلبرگ به از بین بردن آلودگی های جمع شده در لنت ها و افزایش عملکرد کمک می کند.

رابط سوار صاف و مسطح حرکت آسان سوار را بر روی دوچرخه فراهم می کند.

     مجهز به دسته 1-1/8 اینچی Renthal آلومینیومی Fatbar که به کاهش ارتعاشات و ضربه های منتقل شده به سوار و همچنین بهینه سازی موقعیت سواری کمک می کند.

ارگونومی باریک و قابل تنظیم

     پاهای پهن پا را محکم می کند.
     بدنه برای تسهیل حرکت سوار با سطوح بلند و صاف طراحی شده است که به راحتی از دوچرخه به جلو و عقب حرکت می کند.
     قسمت بالای مخزن سوخت طوری طراحی شده است که از صندلی به مخزن یک حرکت مسطح را ارائه می دهد و آزادی حرکت زیادی به سواران می دهد و به آنها اجازه می دهد تا جلوتر بنشینند.
     کفن های رادیاتور در نزدیکی قاب قرار گرفته اند بنابراین در محلی که زانوهای سوار با آن تماس پیدا می کنند باریک هستند و طراحی تک تکه باعث می شود به راحتی با پاها محکم شوند.
     رادیاتورها 10 درجه به سمت داخل چرخانده شده اند و با اسپارهای فریم باریک یک رابط سوار باریک را فراهم می کند.

قطعات ERGO-FIT

     گیره سه گانه فوقانی دو محل نصب برای گیره های فرمان برگشت پذیر فراهم می کند تا فرمان Renthal در محدوده تنظیم 35 میلی متر در یکی از چهار حالت قرار گیرد.
     پایه های پا را می توان در دو حالت نصب کرد و به راننده اجازه می دهد ارتفاع پا را 5 میلی متر تغییر دهد.

جزئیات به سبک کارخانه

     روکش طلا بر روی پرکننده روغن ، درپوش مهره فلایویل و درپوش بازرسی زمان به ظاهر کارخانه کمک می کند.
     چرخ های مشکی ، گیره های سه گانه و روکش سر سیلندر مکمل رنگ سبز آهکی مسابقه ای کاوازاکی است.
     کلاچ منیزیم سبک ، روکش ژنراتور و سر سیلندر.
     قطعات اختیاری موجود از طریق نمایندگی های کاوازاکی شامل چرخ دنده عقب ، دیسک های ترمز جامد ، نگهدارنده دسته فرمان 7/8 اینچ و فنرهای ضربه ای سفت تر یا نرم تر است.
     گرافیک های KX از فرایندی درون قالب استفاده می کنند تا گرافیک را برای ماندگاری بیشتر و سطح بیرونی فوق العاده صاف 

2021 کاوازاکی KX450X ایالات متحده مشخصات/مشخصات فنی
قیمت MSRP ایالات متحده: 9599 دلار آمریکا
قیمت MSRP کانادا: 10699 دلار CDN
قیمت MSRP اروپا/انگلستان: £ GBP نمایندگی را ببینید (20٪ مالیات بر مالیات در جاده)

نوع موتور 4 سکته مغزی ، مایع خنک ، DOHC ، 4 سوپاپ ، تک سیلندر
حجم 449 سی سی
Bore & Stroke 96.0 x 62.1 میلی متر
نسبت فشرده سازی 12.5: 1
Fuel System DFI® w/ Keihin 44mm Throttle Body
جرقه زنی دیجیتال DC-CDI
گیربکس 5 سرعته
Rake/Trail 27.6˚/4.8 اینچ
سفر با چرخ جلو 12.0 اینچ
حرکت چرخ عقب 12.1 اینچ
تایر جلو سایز 80/100-21
تایر عقب سایز 120/80-18
سیستم تعلیق جلو 49 میلیمتری کویل-فنر وارونه
با فشرده سازی 16 موقعیتی و تنظیم میرایی برگشتی
سیستم تعلیق عقب NEW Uni-Trak® با پیش بارگذاری قابل تنظیم ، 19 موقعیت (سرعت کم)/
تنظیم فشرده سازی 4 مرحله ای Stepless (سرعت بالا) ،
22-Position Rebound Damping Adjustment
فاصله بین دو محور 58.5 اینچ
ترمز جلو نوع 270 میلی متر دیسک
دیسک ترمز عقب نوع 240 میلی متر
ظرفیت مخزن سوخت 1.64 لیتر
فاصله از زمین 13.2 اینچ
ارتفاع صندلی 37.4 اینچ
وزن بدون سوخت 235.8 پوند
محدود کردن وزن = 246.0 پوند
مشخصات بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است.
در مورد برنامه پشتیبانی سوارکاران آماتور تیم سبز کاوازاکی سوال کنید.
(KP) = برای جزئیات بیشتر به قسمت Kaw-Pedia مراجعه کنید.
* = تغییرات نسبت به مدل قبلی
= = شامل کلیه مواد و مایعات لازم برای عملکرد صحیح ، مخزن کامل سوخت (بیش از 90 capacity ظرفیت) و کیت ابزار (در صورت وجود).

2021 کاوازاکی KX450X  مشخصات کانادایی/جزئیات فنی
موتور 449 سی سی ، خنک کننده مایع ، 4 زمانه ، DOHC 4 سوپاپ تک
ضربه مغزی x سکته مغزی 96.0 x 62.1 میلی متر
نسبت فشرده سازی 12.5: 1
سیستم سوخت تزریق سوخت: ø44 میلی متر در 1
جرقه زنی دیجیتال DC-CDI
راه اندازی برق
روانکاری روانکاری اجباری ، مخزن نیمه خشک
گیربکس 5 سرعته ، برگشت
کلاچ مرطوب چند دیسک ، دستی
زنجیره رانندگی نهایی
محیط قاب ، آلومینیوم
سیستم تعلیق جلو / سفر با چرخ for49 میلی متر چنگال معکوس با فشرده سازی قابل تنظیم و میرایی برگشتی / 305 میلی متر (12.0 اینچ)
سیستم تعلیق عقب / Wheel Travel New Uni Trak با قابلیت تنظیم فشار دو دامنه (بالا / با سرعت کم) ، میرایی برگشتی قابل تنظیم و پیش بار قابل تنظیم / 307 میلی متر (12.1 اینچ)
شیار / مسیر 27.6 درجه / 120 میلی متر
زاویه فرمان (L / R) 42 درجه / 42 درجه
تایر جلو 80/100-21 51M
تایر عقب 120/90-18 65M
ترمز جلو تک دیسک گلبرگ -270 میلیمتری نیمه شناور با کولیس دو پیستونی
دیسک گلبرگ ترمز عقب 40240 میلی متر با کالیپر تک پیستونی
ابعاد (L x W x H) 2.185 x 820 x 1.265 میلی متر (86.0 x 32.3 x 49.8 اینچ)
فاصله بین دو محور 1.485 میلی متر (58.5 اینچ)
فاصله جاده 335 میلی متر (13.2 اینچ)
ارتفاع صندلی 950 میلی متر (37.4 اینچ)
وزن محدود ** 111.6 کیلوگرم (246 پوند)
وزن بدون سوخت 107.0 کیلوگرم (236 پوند)
ظرفیت سوخت 6.2 لیتر