قبل از پرداخت 85000 پوند برای Audi Q8 60 TFSIe Quattro Competition (یا در مورد خودروی منتخب ما 92000 پوند) ، منطقی است که دقیقاً بررسی کنید که چرا نسخه پلاگین هیبریدی SUV پرچمدار آئودی را خریداری کرده اید. 

خود خودرو قوی است: این یک SUV کوپه با ظاهر ناهنجار است که دارای جدیدترین سخت افزارهای یک سازنده مترقی است. این خودرو از نظر ظاهری بهتر و اسپرت تر از Q7 است که در محدوده آئودی قرار دارد ، زیرا 66 میلی متر کوتاه تر و 33 میلی متر پایین تر است ، اما تقریباً دارای فضای داخلی پنج نفره بزرگ است ، زیرا بر روی فاصله بین دو محور قرار می گیرد.

قسمت PHEV شامل یک معما است. به جای خرید یک موتور بنزینی V6 معمولی ، شما متعهد (برای پول بیشتر) به پیشرانه ای هستید که مزیت اصلی آن تنها 22 تا 27 مایل برد الکتریکی در اتومبیل است که اندازه آن نشان می دهد قدرت اصلی آن سفرهای طولانی مدت است. این هفتمین آئودی PHEV مدرن است که در انگلستان ارائه می شود و بیشتر بقیه مقرون به صرفه تر هستند.

با این حال ، هنگامی که شروع به رانندگی با Q8 PHEV می کنید ، یکی از ویژگی هایی که مطمئناً به آن کمک می کند این است که می تواند برقی را در سرعت های پایین سوار کند. حتی زمانی که محدوده الکتریکی از بین رفته است ، باتری 17.9 کیلووات ساعت قدرت کافی را حفظ و دریافت می کند تا مانور صاف و دقیق را در سرعت پایین انجام دهد.

در حقیقت ، شما در مورد یک آئودی بزرگ با حرکت قوی و دقیق یک EV صحبت می کنید ، شتاب همه جانبه ، کشش و سرعت یک SUV چهار چرخ متحرک 455 اسب بخار (0-62 مایل در ساعت تنها 5.4 ثانیه طول می کشد) و مصرف کلی سوخت-در 350 مایل روز موتور سواری-حدود 35 مگاپیکسل. نادیده گرفتن آمار رسمی 97mpg: این فقط نشان دهنده عدم کفایت آزمون های قانونی است.

Q8 PHEV با کشش کمی از  ، حتی در مرطوب ترین جاده ها ، و گوشه هایی روی ریل ، بدنه کمی پیدا می کند ، اما هنوز فرمان دقیق اما بی روح معمولی Audis را دارد. چرا آنها آن را برطرف نمی کنند؟
با این وجود ، این یک ماشین تأثیرگذار و چشمگیر است که با استانداردهای بالا معمول ساخته شده است. اما در این مرحله از تاریخ خودرو ، Q8 های بنزینی خالص منطقی تر هستند و PHEV های کوچکتر آئودی اقتصاد بهتری را ارائه می دهند.

مشخصات فنی 

مدل تست شده: Q8 60 TFSIe Quattro Competition 

قیمت: 85،030 پوند قیمت تست شده: 92،000 پوند 

موتور: V6 ، 2995 سی سی ، توربوشارژ ، بنزینی ، به علاوه موتور الکتریکی 

گیربکس: 8 سرعته اتوماتیک 

طرح رانندگی: موتور جلو ، چهار چرخ محرک 

قدرت455 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه 

0-62 مایل در ساعت5.4 ثانیه 

حداکثر سرعت149 مایل در ساعت 

اندازه باتری17.9 کیلووات ساعت 

اقتصاد سوخت97.4 مگاپیکسل 

CO2  گرم66 در کیلومتر 

برد الکتریکی22-27 مایل 

نوار مالیاتی BIK17٪