گاهی اوقات ، صفحه نمایش تلفن شما به اندازه کافی برای مشاهده عکس ها و فیلم های شما یا انجام بازی ها بزرگ نیست. اتصال تلفن به تلویزیون می تواند یک راه حل سریع و آسان باشد.  چندین راه حل را با استفاده از تلفن های اپل ، ال جی ، سامسونگ و گوگل و همچنین تلویزیون های سامسونگ و ال جی و دستگاه های پخش مختلف آزمایش کردیم. در اینجا روش هایی وجود دارد که برای هر ترکیبی از مدل ها بهترین کار را می کند.

نحوه اتصال iPhone به تلویزیون

ساده ترین راه برای اتصال iPhone به تلویزیون این است که این کار را به صورت بی سیم انجام دهید. برای انجام این کار ، به تلویزیونی احتیاج دارید که آخرین نسخه AirPlay ، AirPlay 2 را پشتیبانی کند. اکثر تولیدکنندگان تلویزیون در سال 2018 یا 2019 شروع به ساخت AirPlay 2 در محصولات خود کردند. می توانید مدل خود را در لیست AirPlay 2- اپل بررسی کنید. تلویزیونها و دستگاههای پخش کننده را فعال کنید

برای استفاده از AirPlay:

مطمئن شوید iPhone و تلویزیون شما به یک شبکه WiFi متصل هستند
     مرکز کنترل را باز کنید. (برای iPhone X یا بالاتر ، از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید. برای iPhone 8 یا بالاتر ، از لبه پایینی صفحه به بالا بکشید.)
     انتخاب Screen Mirroring (دو مستطیل)
     تلویزیون خود را از بین دستگاههای AirPlay موجود در شبکه WiFi انتخاب کنید

اگر تلویزیون قدیمی تری دارید که از AirPlay پشتیبانی نمی کند یا نیاز دارد iPhone خود را مستقیماً به تلویزیون وصل کنید ، می توانید آداپتور Lightning to HDMI را خریداری کنید. هنگامی که آیفون خود را با استفاده از آداپتور به درگاه HDMI تلویزیون خود وصل کردید ، می توانید هر آنچه روی صفحه نمایش آیفون شما در تلویزیون است را مشاهده کنید. برخی از برنامه ها فقط به صورت عمودی نمایش داده می شوند. با این حال ، برنامه هایی مانند Netflix از چرخش صفحه پشتیبانی می کنند تا بتوانید صفحه را پر کنید.

از آداپتور Lightning به HDMI اپل استفاده می کنم و آن را توصیه می کنم ، که دارای پورت عبور قدرت برای شارژ کردن iPhone شما است. آن را با قیمت کمتر از 50 دلار در آمازون پیدا خواهید کرد.

نحوه اتصال تلفن Android خود به تلویزیون

نحوه اتصال تلفن Android به تلویزیون بستگی به نوع مارک تلفن و تلویزیون شما دارد. تلفن های Android می توانند به صورت بی سیم به تلویزیون های مدل اخیر متصل شوند در صورتی که در یک شبکه WiFi هستند و از استانداردهای یکسان WiFi پشتیبانی می کنند. در اینجا نحوه عملکرد آن برای محبوب ترین مارک ها آمده است:

تلویزیون های سامسونگ - از تنظیم Screen Mirroring در تلویزیون خود و برنامه SmartThings در تلفن خود برای ارسال عکس و فیلم استفاده کنید. اگر می خواهید صفحه نمایش خود را برای مشاهده برنامه های دیگر آینه کنید ، به تنظیمات تلفن خود بروید و ویژگی اشتراک گذاری صفحه را پیدا کنید ، که ممکن است "Cast" ، "Smart View" یا "mirroring" نامیده شود ، تلویزیون خود را پیدا کرده و متصل شوید.

تلویزیونهای TCL - از برنامه Roku برای مدلهای تلویزیون Roku یا از برنامه Google Home برای مدلهای Android TV برای تهیه عکس و فیلم استفاده کنید. اگر می خواهید صفحه نمایش خود را برای مشاهده برنامه های دیگر آینه کنید ، به تنظیمات تلفن خود بروید و ویژگی اشتراک گذاری صفحه را پیدا کنید ، که ممکن است "Cast" ، "Smart View" یا "mirroring" نامیده شود ، تلویزیون خود را پیدا کرده و وصل شوید. برای مدلهای Android TV ، محدود به برنامه هایی هستید که از Chromecast پشتیبانی می کنند.

تلویزیون های ال جی - به تنظیمات> اشتراک گذاری و اتصال> اشتراک گذاری صفحه یا صفحه آینه و سپس در تلفن خود ، به تنظیمات گوشی خود رفته و ویژگی اشتراک گذاری صفحه را پیدا کنید ، که ممکن است "ارسال" ، "نمای هوشمند" یا " mirroring ، "تلویزیون خود را پیدا کرده و متصل شوید

تلویزیونهای Vizio - از برنامه Roku برای مدلهای تلویزیون Roku و از برنامه Google Home برای مدلهای دارای سیستم عامل SmartCast برای مشاهده عکسها و فیلمها استفاده کنید. اگر می خواهید صفحه نمایش خود را برای مشاهده برنامه های دیگر آینه کنید ، به تنظیمات تلفن خود بروید و ویژگی اشتراک گذاری صفحه را پیدا کنید ، که ممکن است "Cast" ، "Smart View" یا "mirroring" نامیده شود ، تلویزیون خود را پیدا کرده و وصل شوید. برای مدلهای Android TV ، محدود به برنامه هایی هستید که از Chromecast پشتیبانی می کنند.

تلویزیون های سونی - از برنامه Google Home برای مدل های Android TV و Google TV برای ارسال عکس و فیلم استفاده کنید. همچنین می توانید از برنامه هایی که از Chromecast پشتیبانی می کنند با رفتن به تنظیمات تلفن خود و یافتن ویژگی اشتراک گذاری صفحه ، که ممکن است "Cast" ، "Smart View" یا "mirroring" نامیده شود ، تلویزیون خود را پیدا کرده و متصل شوید.

همچنین ممکن است بتوانید تلفن Android خود را با کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید. اکثر گوشی های اندرویدی مدل جدید دارای درگاه USB-C هستند و برخی (اما نه همه) پورت های USB-C این تلفن ها از خروجی HDMI پشتیبانی می کنند. این حالت که "حالت HDMI Alt" نامیده می شود ، در برخی از مدلها (معمولاً مدلهای بالاتر) از برخی تولیدکنندگان پیدا می شود. به عنوان مثال ، آخرین گوشی های سامسونگ Galaxy S و Note از خروجی HDMI (شروع با S8 و Note 8) و همچنین سری جدید LG V و G (شروع با V20 و G7) ، تلفن های OnePlus (شروع با 7) ، پشتیبانی می کنند. و گوشی های اخیر Sony Xperia (با Xperia 1 شروع می شود). با سازنده تلفن خود مشورت کنید تا ببینید آیا تلفن هوشمند شما از خروجی HDMI پشتیبانی می کند یا خیر.

برای کابل های HDMI برای تلفن شما ، من Cable Matters USB-C to HDMI adapter with power passthrough و Cable Matters USB-C to HDMI with power passthrough توصیه می کنم-هر دو در آمازون کمتر از 25 دلار هستند و بیش از چهار ستاره از مصرف کنندگان دریافت می کنند.
نکته: اگر هنگام وصل کردن تصویر وضوح پایینی به نظر می رسد ، پورت HDMI دیگری را امتحان کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که Samsung Galaxy S21 خود را به تلویزیون سامسونگ خود متصل کردم ، متوجه شدم وضوح تصویر ضعیفی در هنگام اتصال از طریق درگاه HDMI با برچسب MHL وجود دارد ، اما تصویر سایر درگاه های HDMI خوب به نظر می رسد. اگر تلفن شما دارای حالت دسکتاپ است ، مانند Samsung DeX ، باید مطمئن شوید که به جای حالت دسکتاپ ، آینه صفحه را انتخاب کرده اید. برای گوشی های سامسونگ ، این مورد را در بخش تنظیمات> اتصالات> بیشتر تنظیمات اتصال> حالت HDMI مشاهده خواهید کرد.